Guarana a její účinky


Guarana je rostlina, která pochází z Brazílie. Vyskytuje se zejména v okolí Amazonky. Je typická pro své velké listy a shluky květů. Nejvíce se z nich ale využívají semena z plodů. Užívá se jako doplněk stravy pro zajímavé účinky, které má na naše tělo. Užívá se buď v tabletkách, nebo se konzumuje ve formě guarana čaje.

Podívejme se, jaké účinky bude na vás guarana mít.

Energie

Rozhodně největší předností guarany je, kolik vám dodá energie. Obsahuje více přírodního kofeinu než jakákoliv jiná rostlina. Proto s ní musíme zacházet opatrně, ale při správném dávkování nám s energií velmi pomůže. Stimulační látky, které obsahuje, se uvolňují postupně, takže nám dodává energii dlouhé hodiny. Je prokázané, že zvyšuje nejen fyzickou, ale také duševní výkonnost.

běh

Hubnutí

Kromě energie nám může guarana pomoci také s hubnutím. Podporuje totiž v našem těle termogenezi, což je proces, při kterém tělo mění zkonzumovanou potravu na jakési palivo a energii. Dokáže také částečně potlačit chutě k jídlu a podporuje zpomalené vstřebávání potravy, čímž zůstaneme déle sytí.

Antioxidanty

Antioxidanty jsou pro nás velmi důležité. Chrání totiž naše buňky před volnými radikály, které je napadají a z deformace, která vznikne mohou vzniknout různá onemocnění, například nádorová onemocnění. Konzumovat stravu na antioxidanty je důležité pro naše celkové zdraví, a guarana může být jednou cestou.

Zdravá pokožka

Guarana má dokonce vliv na naši zdravou pleť. Díky tomu, že má silný obsah antioxidantů, nedovolí, aby vaše pokožka byla vystavena oxidačnímu stresu, který by mohl snížit elastické vlastnosti pokožky, a také urychlit její stárnutí, třeba tvorbu vrásek.

pokožka

Zdravé srdce

Guarana má také díky látkám, které obsahuje, blahodárný vliv na naše srdce. Udržuje také v normě hladinu tuků v naší krvi, což je důležité kvůli zdraví srdce a průchodnosti cév.