Super triky pro rychlý nákup v hypermarketu

Fronta u pokladny, hledání zboží, ježdění s nákupním vozíkem hypermarketem sem a tam, vyndávání zboží u poklady z vozíku a pak znovu do vozíku, poté do auta a pak zase nošení nákupu domů. Tohle je noční můra mnoha z nás. Někteří se jí konečně zbavili online nakupováním potravin, které některé řetězce umožňují. Online nakupování má ale tu nevýhodu, že produkty si nelze prohlédnout a „osahat“, a proto stále většina lidí, ač třeba nerada, nakupuje přímo v obchodě.
supermarket s potravinami

Nákupní seznam podle trasy

Na nákup se předem připravte. Pokud chodíte do obchodu, kde to dobře znáte, sepište si buď do mobilního telefonu nebo na lístek nákupní seznam, ve kterém budou položky seřazené tak, jak se běžně pohybujete po marketu. Máte tak jistotu, že nic nevynecháte a nebudete muset ztrácet čas zbytečným chozením mezi regály.

U pokladny dávejte nákup rovnou do tašek

Pokud jedete na nákup autem, nezapomeňte si do obchodu vzít tašky nebo košíky. Mnoho lidí nechává tašky v autě a přidělává si tak práci tím, že zboží u pokladny skládá znovu do nákupního vozíku a teprve u auta zboží naskládá do tašek. Usnadníte si tím jedno přeskládání nákupu.

Skener a samoobslužná pokladna

Některé obchodní řetězce ve snaze přilákat zákazníky a ušetřit jim čas začali testovat novou službu. Zákazník si při vstupu do obchodu vezme skener a sám si načítá vybrané zboží, které vložil do vozíku. U pokladny pak nemusí vykládat nákup z vozíku a pouze zaplatí podle údajů na skeneru. Je to rychlé a opět to ušetří zbytečnou manipulaci s nákupem u pokladny.
Další možností, jak ušetřit trochu času na nákupu, je použití samoobslužné pokladny. U těchto pokladen se netvoří velké fronty a v případě potřeby je vždy vyškolený personál nablízku.
drogerie v supermarketu

Nebojte se oslovit prodavače

Také se stává, že i v obchodě, kam chodíte často, nemůžete něco najít. Obchody někdy mění polohu zboží, protože zákazník při hledání konkrétního produktu nakoupí i další věci, které by jinak koupit nemusel. V tomto případě je to nejen ztráta času, ale také peněz. Proto se nebojte oslovit prodavače, který by Vám měl poradit, kde výrobek najdete.