Chcete zhubnout?

Přání zhubnout spojuje mnoho lidí, možná dokonce víc, než si myslíte. Nejspíš sami dobře víte, že to není jednoduché a chce to hodně úsilí a vytrvalosti. Jako nic dobrého v životě, ani hezká štíhlá postava zkrátka není zdarma. Ale to je vlastně dobře, protože když by všichni měli „ideální“ postavu, nikdo by si jí nevážil.

hubnutí

Pojďme se společně podívat na to, jak zhubnout už doopravdy a natrvalo.

Začneme tím, že zanalyzujeme svůj jídelníček. Budeme si alespoň týden (ale raději déle, klidně dva nebo tři týdny) psát co jíme a v kolik hodin. Pokud máte záchvaty emočního jezení, tak si pište i faktory, které ve vás touhu po jídle vyvolali.

Po týdnu nebo dvou se na své zápisky podíváme. Co vidíte? Jíte příliš často nebo naopak jen jednou denně? Máte ve svém jídelníčku dostatek zeleniny a ovoce? Kolik si za týden dáte sladkostí nebo přesmažených jídel z fastfoodu? Tohle všechno je potřeba vypozorovat, nejdříve musíte vědět, co děláte špatně, abyste to mohli změnit. To je asi jasné.

Když už víte, kde děláte chyby, je čas na nich pracovat. Pokud máte pocit, že je nevidíte a nevíte, co vám brání přebytečná kila shodit, běžte za odborníkem. Ale za skutečným odborníkem, který má nějakou certifikaci a potřebnou praxi a zkušenosti.

zdravé jídlo

Pokud jíte jen jednou nebo dvakrát za den, možná vám pomůže to změnit. Zkuste si jídlo rozdělit do menších porcí a jíst častěji menší množství. Jezte skutečná jídla, dodávejte tělu potřebné živiny, vitamíny a minerály. Hlavně nezapomínejte na dostatek bílkovin, jestli vás lákají koktejly na hubnutí, nejdříve si zjistěte, jak to s nimi doopravdy je, a které z nich skutečně mají nějaký účinek.

K úspěšnému hubnutí bude potřeba i pohyb, na to nezapomínejte. Začněte klidně pomalu a postupně, třeba jen s procházkami nebo plaváním, nemusíte hned běhat maratony.