Je pro údržbu bazénu nezbytné mít bazénový vysavač?

Horké letní dny přímo svádějí k ponoření do osvěžující, chladivé vody bazénu. Není tedy divu, že jej najdeme prakticky na každém dostatečně velkém pozemku, bez ohledu na to, zda je u rodinného domku, nebo u chaty či chalupy.

Ovšem jak každý majitel bazénu ví, udržet vodu v odpovídající čistotě a kvalitě po celou koupací sezónu není nic snadného. Je to v podstatě nikdy neustávající boj s řasami, sinicemi i náletem, jako jsou listy či dokonce celé větvičky, nebo drobný hmyz, případně hlodavci.

bazen2

Pochopitelně, že k čištění vody máme hned několik prostředků. Tím nejzákladnějším je klasická síť s malými oky, která se používá pro vybírání viditelných nečistot. Ty, které jsou příliš drobné, pak zachytává filtrační zařízení.

To konstantně nasává vodu z bazénu, prohání ji přes filtrační médium, kde se zbaví nečistot, a vyčištěnou ji vrací zpět. Ovšem toto zařízení má jednu vadu: vzhledem k tomu, že vstup do filtru je pouze na jednom místě, je čištěna především jedna oblast bazénu, zvlášť pokud se jedná o větší plochu. Lze tomu samozřejmě předejít pravidelným zviřováním vody, avšak to dělá jen málokdo.

bazen6

Naštěstí i pro tuto situaci je zde řešení: bazénový vysavač https://www.chlorito.cz/bazenovy-vysavac. V podstatě se jedná o přenosné čerpadlo, které připojíme na filtrační zařízení. Vysavačem pak nabíráme vodu z různých částí bazénu, a ta se následně pomocí filtru čistí.

Má především tu výhodu, že dokáže nabrat nečistoty u dna, což je místo, kde se nejčastěji hromadí. Už tak účinný však není při boji s řasami a sinicemi. Ty jsou totiž nejčastěji u hladiny, kde je nejvíce světla i kyslíku. A tam nelze vysavač použít, neboť nesmí nasát vzduch.

Přesto se jedná o užitečné zařízení, které ocení především ti, kteří mají bazén větších rozměrů. Díky němu jej totiž dokážou vyčistit přesně v místech, kde je největší koncentrace špíny. A to je rozhodně velké plus.