Na kolo s Kudrnou

Na cyklistické dovolené můžete vyrazit sami nebo s cestovní kanceláří. Vzhledem k tomu, že máme malé děti, které vozíme na sedátku nebo táhneme na tyči na kole za sebou, jezdíme teď sami. Má to své výhody i nevýhody. Člověk si sežene odpovídající ubytování se stravou nebo bez, jak je libo a jak si peněženka může dovolit a pak vyjíždí podle svých časových možností a trpělivosti dětí. Výlety to jsou ale jen hvězdicovité. Abychom nejezdili stejnou trasou, tak se snažíme plánovat okruhy, ale také dostatek zastávek s nějakým programem pro děti. Naštěstí i ony kolo zatím milují a jsou na něm spokojené. Hlavně, když kolem občas projede nějaký traktor, vlak nebo kombajn a vidíme po cestě krávy, ovce a podobně. Prostě ještě nejsou náročné. To asi přijde.
polní cesta
Za bezdětných let jsme jezdili hlavně s cestovní kanceláří. Ne vždy jen cyklistické zájezdy, ale převážně ano. Vyzkoušela jsem jich s různými partnery několik a zakotvili jsme nakonec u jedné. U Kudrny z Brna. I když i z našeho města jich několik je a nemuseli bychom se přemisťovat s koly někam daleko na místo odjezdu, většinou do Prahy nebo Brna, podle cílové země, tak Kudrna rozhodně vede.
adrenalinová jízda

Proč?

·         Bezpečná přeprava kol
Mají to vymakané a kolům se nikdy nic nestane.
·         Bezproblémová parta lidí
Jezdí s nimi bohatí i chudí, ale všichni tak nějak naladění na stejnou notu. Občas nějaký podivín, ale nikdo neprudí.
·         Výborně zorganizované zájezdy a program
Jezdí se na známá i neznámá místa, ty hodně frekventované se vynechávají nebo se na ně jede v době, kdy tam není tak narváno.
·         Dobrá kuchyně, polopenze
Vozí vlastního kuchaře a jídlo nám vždy chutná, vaří zdravě a zajímavě.
·         Šikovní průvodci
·         Není nutné jezdit ve skupině
Pro nás podstatná věc. Člověk dostane ráno mapku s označeným cílem a s možnostmi odbočení a prodloužení trasy pro rychlíky a je na něm, jakým tempem si pojede a zda si spíše posedí cestou na kafi nebo si dá závodní etapu.