Pověry v souvislosti s darovanými květinami

Ne každá květina přináší štěstí a některé dokonce symbolizují utrpení nebo smrt. Jsou to jen pověry a mýty, anebo je na nich alespoň trochu pravdy?

Bílé karafiáty

Zajímavou pověrou je darování bílých karafiátů herci v šatně před jeho vystoupením na jevišti. Prý to přinese jen problémy v průběhu představení. Jako výraz pomsty vůči takovému člověku to však poměrně spolehlivě funguje, neboť většinu obdarovaných vyvede z míry už jen pouhá představa, co by se asi mohlo stát, kdyby… Herci by také neměli dostávat žádné řezané květiny přímo na jevišti, teprve po skončení představení je možné je obdarovat.
bílé karafiáty

Sudá a lichá

Dnes se málokdo z mladých lidí zaobírá myšlenkou, kolik kusů květů by kytice měla správně mít. A zda půjde o sudý nebo lichý počet, zpravidla neřeší vůbec. Touto malicherností se zabývá zejména starší generace, která již od svých prarodičů převzala za své, že sudý počet květů nosí neštěstí, a že se vždy pokládá pouze nebožtíkům na rakev.

Bílé lilie

Bílá barva obsahuje z fyzikálního hlediska všechny barvy, rozložíte-li bílé světlo transparentním hranolem, výsledkem bude plné barevné spektrum. To platí i u některých darovaných květin, až na ty nebohé karafiáty. Bílé lilie údajně odhání zlost, neshody, panovačnost, zlobu, žárlivost, špatnou náladu a další negativní emoce a vnáší do bytu krásu, harmonii, laskavost a něhu.
červené růže

Zavěšené sušené květiny

Zavěšené sušené květy prý nosí smůlu, ale především jsou předzvěstí blížící se smrti. Je to zřejmě odvozeno od mrtvých květin a vztahuje se to jak na sušené květy ve vázách, tak i na ozdobné dekorace.

Růže k lásce schůdek

Ve filmu „Jáchyme hoď ho do stroje“ vysloví Josef Dvořák neotřelý verš, že růže jsou k lásce schůdeček. Darované pichlavé květy od Bédy Hudečka však mohou nerozhodné dívce posloužit jako pomůcka pro volbu toho pravého (pochopitelně se značnou dávkou nadsázky). Na jednotlivé okvětní lístky napíše jména svých vyvolených, vyhodí je do vzduchu a který jako poslední dopadne na zem, ten je tím pravým.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup