Elon Musk: Geniální šílenec

Geniální technolog, vynálezce a podnikatel se stal obrovskou osobností zejména v posledních deseti letech, ale se svými projekty začal už ve dvanácti. Tenkrát totiž vytvořil první počítačovou hru, kterou navíc prodal za neuvěřitelných pět set dolarů. Díky němu ovšem ve světě automobilů, internetového placení i v oblasti vesmírných raket nezůstal na kameni kámen.
 tesla elektrická nabíjecí stanice

Automobilka v záři reflektorů

Značka Tesla byla první, kdo přišel s elektromobily a především s jejich výrobou ve velkém. První vyrobili již v roce 2008. Prvním a mimořádně úspěšným modelem byl Tesla Roadster a během následujících dvou let se můžeme těšit na sportovní model tohoto vozu.
 

Megalomanský počin

Když Elon Musk založil Space X, tak si všichni mysleli, že je blázen. A není se ani čemu divit. Kdyby vám váš známý řekl, že postaví raketu a vydá se do vesmíru, tak byste si to o něm také myslela. Space X byla založena v roce 2002 a postupně představila dvě rakety, a to Falcon 1 a Falcon 9. Následně jsme se dočkali také kosmické lodě Dragon. Těmto úspěchům ovšem samozřejmě předcházela spousta neúspěchů. Nyní se od této společnosti objevil nový model, a to Falcon Heavy.
 start rakety

Zelená energie i umělá inteligence

Známý miliardář se pohybuje v mnoha oblastech, a proto investuje také do vývoje solárních technologií a panelů. A podporuje ho opravdu hodně, jelikož se v roce 2006 stal spoluzakladatelem společnosti SolarCity, která se zabývá jejich vývojem a výrobou.
 
Další společností, kterou tento vizionář založit je organizace OpenAI. Název napovídá, že se tato organizace zabývá vývojem umělé inteligence. Zajímá je ale především bezpečný a správný vývoj. Pokud se totiž půjde špatným směrem, tak by to pro lidskou rasu mohli být i fatální. Sám Musk uvedl, že špatně vyvíjená umělá inteligence může být pro lidi nebezpečnější než KLDR.
 
Toto je jen krátký výčet organizací a projektů, kterým se Elon Musk zabývá nebo vlastní. Mimo jiné se ale také podílel na vzniku revolučního platebního portálu PayPal, který dnes používají miliony osob po celém světě a který slouží jako zjednodušený bankovní účet.