Problémy s erekcí a jejich řešení

Vrchol sexuální aktivity u mužů bývá kolem plnoletosti. Muži zde bývají velmi energičtí s velkou touhou. Mají ale teprve málo zkušeností a tak už i v tomto věku mohou přijít problémy s rekcí. S postupujícím věkem, zdravotními problémy s ním souvisejícím se dostávají další problémy s erekcí u mužů.

Jak na erekci a její problémy? Pokud má muž problémy s rekcí, tak je třeba zjistit, zda jsou problémy fyziologické či psychické. Některé zdravotní problémy následně ovlivní erekci. Jde například o cukrovku, hypertenzi, kardiovaskulární problémy, nádory, obezita, operace apod. Také některé léky ovlivní erekci. Jsou to například antidepresiva.

partnerský soulad

Co se týká psychické stránky, tak tam je mnoho příčin. Může se jednat o problémy v partnerství, hádky, nesoulad, žárlivost, nevěra a spousty dalších mezilidských problémů. Také se může jednat pouze o psychickou či fyzickou únavu. Příliš stresu. Náročné životní období. Náročná práce. Různé změny v životě a to klidně i ty pozitivní. Vše může mít vliv na pohlavní život páru a jednotlivce. Je třeba si při těchto problémech uvědomit, zda se mi v životě něco neděje, zda jsem spokojený. Zda člověk dodržuje zdravý životní styl, má dostatek spánku, čas pro sebe a své koníčky. Jak funguje partnerský vztah, zda jsem v něm spokojený nebo jsou nějaké nevyřešené konflikty. Může jít také ostrach u začínajícího páru, u mladých lidí nebo když se člověk bojí, aby toho druhého nezklamal.

kvalitní partnerský vztah

Ohledně psychických problémů si člověk může zkusit pomoci sám. A to cílenou relaxací, nácvikem správného dýchání. Také odpočinkem či fyzickou aktivitou. U sedavého zaměstnání by měli muži mít možnost také fyzické aktivity. Je dobré také otevřená, jasná a pozitivní komunikace s druhým partnerem. Mluvení i o těchto intimních záležitostech je velmi důležité, protože problémy v této oblasti vyústí v problémy i v dalších oblastech vztahu a naopak. Je možnost také využít psychoterapie a zvážit návštěvu sexuologa. V dnešní době je ovšem psychoterapie méně využívána a to díky farmakoterapii. Pro muže bývá obtížné hovořit o svých problémech a mnohdy pokud jsou problémy jen přechodné, tak jim tabletky pomohou rychle a účinně. Ovšem při dlouhodobých potížích je dobré se problému věnovat i na této úrovni. Samozřejmě se mimo farmaka dají využít i přírodní produkty. Důležité je, jak bylo zmíněné výše, že je třeba udělat změnu životního stylu. Odpočinout si, méně stresu, dostatek spánku, zdravý vztah, životní optimismus.