Cestujte na dovolenou do Chorvatska autobusem

Existuje stále ještě mnoho Čechů, kteří jsou proti dovolené v této zemi. Je docela možné, že si cestu často spojují s úporným horkem v autě, kolonami na cestách a pak přeplněnými plážemi, kde není trochu soukromí. Do této destinace jezdí poměrně dost českých rodin. A tak vám snad ani nepřijde, že jste na dovolené v zahraničí. České konzervy, basy cinkajícího chmelového moku a další naše pochutiny zkrátka vidíte na každém kroku. Ale dovolená se dá strávit podstatně lépe a dokonce levněji. Dokonce ji můžete nastartovat bez velkého stresu na silnicích a dálnicích, když budete cestovat autobusem. V klidu pak můžete vyhlížet z okna a soustředit se na okolní prostředí. Pak zajisté uvidíte i krásné destinace, které jako řidič v autě nepostřehnete.
chorvatsko plitvice.jpg
Cestovat autobusem má svoje výhody
Nemusíte se starat o vlastní dopravu a řešit třeba i nečekané problémy s autem, které by se mohly vyskytnout. Do toho samozřejmě spadá hledání čerpacích stanic a možná únava, což je vcelku pochopitelné, při takové dlouhé cestě.
řidič autobusu.jpg
Autobus vás doveze na místo, které jste si sami zvolili a zase vás tady nebo i někde jinde naloží při cestě zpět. Vše záleží na domluvě. Zde si přijdou na své milovníci turistiky nebo akční rodiny a páry, které zrovna nebaví trávit celé dny u moře.
Pohodlný autobus zajistí zkrátka i pohodlné cestování, včetně WiFi připojení, klimatizace, WC, dobíjecími zásuvkami, občerstvením, ale i sedadly, které se dají polohovat do čtyř směrů. Pokud cestujete s dětmi, bude lepší si vzít svoji sedačku, která se snadno uchytí bezpečnostními pásy a dítě se tak cítí i jistěji na cestách. Nechybí ani možnost sledovat cestou filmy, aby byla cesta co nejpříjemnější. Tím naše dovolená, Chorvatsko autobusem, teprve začíná.
chorvatsko split.jpg
– Nakonec buďme upřímní, autobus je přece jenom vyšší, než osobní automobil a tak z něj máte pěkný přehled o okolní krajině nebo městě. Třeba zrovna příště se rozhodnete strávit dovolenou v jiné části této země.
Že to zní lákavě? Také to lákavé je, tak co, nemáte chuť poznat Chorvatsko trochu jinak?