Check-in

Nejjednodušší je provést check-in online formou, vyplnit na stránkách letecké společnosti příslušné údaje a čekat až vám na email přijde boarding pass. Můžete tak učinit zpravidla nejdříve dva dny před odletem. Pokud nemáte přístup k internetu, můžete tak učinit přímo na letišti u okénka. Avšak na mnoha letištích již takové okénko nenajdete a na informacích vás odkážou na interaktivní počítač v hale, kde vyplníte rovněž příslušné údaje a boarding pass se vám ihned vytiskne. Tak či tak, na letiště určitě dorazte přibližně dvě hodiny před odletem letadla, abyste měli dostatek času na čekání ve frontách.
Čekání na letadlo
Odbavení zavazadel
Pokud cestujete pouze s palubním zavazadlem, tento krok se vás netýká. Avšak jestliže máte i podpalubní zavazadlo v ceně, pak v letištní hale vyčtěte z tabule s odlety číslo odbavovací překážky. Následně budete nejspíš čekat ve frontě se zavazadlem u příslušného okénka. Až na vás dojde řada, předložte boarding pass a cestovní pas. Kufr po vyzvání personálu dejte na pás, který jej zváží a označí štítkem. Ten vám nalepí na pas či boarding pass a kufr odjede pásem k přípravě na naložení do letadla.
Kufr v hale na letišti
Předletová kontrola palubních zavazadel
Tento krok se týká všech cestujících. Nejdříve však musíte projít přepážkou pro kontrolu pasu. Přiložit ruku jej na čidlo, které vás pustí za přepážku a zkontroluje platnost cestovního dokladu. Vždy je v blízkosti personál a ochotně vám pomůže projít. Za přepážkou již následuje pás pro kontrolu zavazadel. Vezmete si u něj plastový lavor, nebo i více podle potřeby, a uložte na něj palubní zavazadlo, bundu nebo kabát, klobouk nebo čepici, obsahy kapes u kalhot, pásek, či výraznější šperky. Lavor projede pásem s rentgenem a vy mezitím po vyzvání personálu projdete rentgenovým pásem. Pokud je vše v pořádku, můžete si vyzvednout věci a pokračovat do odletové haly. Pokud se personálu něco nezamlouvá, před vámi otevře zavazadlo a překontroluje jej ručně.
Gate a vstup na letadlo
V odletové hale můžete najít velké množství obchůdků a restaurací. U odletové tabule se dozvíte, ze kterého gatu odlétá vaše letadlo a jdete k němu s dostatečnou časovou rezervou. Řídíte se šipkami a čísly, která vás nasměrují správným směrem. U gatu už jen počkáte, až personál otevře přepážku. Počkáte ve frontě, kde vám zkontrolují boarding pass a cestovní doklad. Nemějte obavy, všichni ve frontě letí stejným letadlem a až jsou všichni zkontrolování, letadlo vyrazí. Po kontrole už jen projdete do letadla, kde vás uvítá palubní personál.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup