Nejlepší evropské destinace pro seniory s rozpočtem

Evropa je nepopiratelně jednou z historicky a kulturně nekrásnějších částí světa. Od světové noblesy blyštivé Paříže, přes honosnost Londýna až po až po hřejivé pláže Středozemního moře.

Bohužel návštěva mnoha evropských měst vás může stát spousty peněz. A ne každý senior si takovou dovolenou může dovolit. Pokud se ovšem nebojíte zažít dobrodružství, vždy najdete taková, která jsou cenově dostupná a nabízejí takové možnosti, která se vyrovnají nejvíce navštěvovaným lokalitám. Právě takové lokality představíme níže. Skvělé věci k vidění za skvělou cenu, to je to, oč tu běží.
Procházka po pláži

Berlín

Tady můžeme začít náš eurotrip, v jednom z největších evropských měst, v Berlíně – Německo. To, že máte nižší rozpočet, neznamená, že si musíte nutně odnést ochuzenější zážitek, než kdybyste jeli do Paříže nebo Londýna. Zatímco tato dvě města, jsou velmi drahá, Berlínu se podařilo zachovat si své kouzlu i s nižšími požadavky na turisty. Podle kalkulačky životních nákladů na webu Numbeo si můžete prakticky spočítat, že životní náklady v tomto historickém německém městě se pohybují o 30 % níže, než je tomu v Londýně.

A co můžete dělat s uspořenými penězi za ubytování? Navštivte úžasná berlínská muzea! Město je plné světových muzeí a galerií, jako například Hamburger Bahnhof, muzeum současného umění, které se nachází v krásné bývalé vlakové stanici. Nemůžete samozřejmě opomenout návštěvu historických muzeí. DDR muzeum a Stasi Museum, které vám ukáže, jak vypadalo východní Německo a jeho špionážní aktivity.
Seniorský pár

Řecko

Další destinace, kterou bychom seniorům doporučili je taktéž v eurozóně, ale má výrazně teplejší klima, než střední Evropa. Zatímco v Itálii bude vaše peněženka plakat, v Řecku si užijete za stejné peníze mnohem více zábavy. Tato země je bohatá na historii, archeologické nálezy, kulturní bohatství i lahodné jídlo. Nejlepší na tom je, že skvělé jídlo a pití, které by vás vyšlo v Itálii třeba i na 30 dolarů, u seženete pod 10 USD.

A až budete mít plné zuby města, můžete vyrazit na jednu z mnoha nádherných pláží, a to jak na pevnině, tak na přilehlých ostrovech. Takovým je například ostrov Mykanos, který je slavný teplou vodou a krásnými písky.