Jak předejít hrozbám na webech?

Již jste někde slyšeli o hrozbách internetu, různých virech, které na nás číhají na neoficiálních stránkách. Vir jako takový můžete získat i bez samotného brouzdání po internetu. Každý den zkouší různí hackeři a tvůrci těchto škůdců náhodně vyhledat IP adresu (číslo vašeho počítače v síti) a poslat na ni virus. Je docela možné, že se takovou náhodou může dostat i k vám. Jedná se spíše o méně nebezpečné hrozby, které sledují vaši aktivitu na internetu, počítači, ale mohou se dostat i k heslům.
Každopádně nikdo z nás nechce být potají sledován.
binární čísla
Nikomu nedávejte svou IP adresu!
IP adresa, jak již bylo zmíněno, je adresa vašeho počítače v síti. Pokud máte spolehlivý a kvalitní antivirus, nabídne vám vaší IP adresu skrýt. Není jednoduché se k ní dostat. Pokud nejste pokročilejší v práci s počítači, nejspíše se k ní ani nedostanete. Každopádně pokud to víte, nikdy nikomu svou IP adresu jen tak nedávejte. Může se vás někdo na ni zeptat a najednou má přístup k vašemu PC. A věřte, že přístup nechce jenom z dobré vůle. Vždy je to za účelem poškození. Ani váš správce počítače by neměl mít přístup k IP adrese. Pokud chce ve vašem PC pracovat na dálku, má na to speciální programy a propojení.
Zařiďte si kvalitní antivirus.
V dnešní době operačních systémů Windows 10 dostanete zdarma takzvaný Windows Defender. Je to taková základní ochrana počítače, která by vás měla uchránit spolehlivě před základními hrozbami, na které můžete narazit. Každopádně nic nezmůže proti pokročilejším programům, které mohou poškodit počítač.
laptop, káva, diář a květina
Ty se ale nespustí bez vašeho svolení, takže se nemusíte ničeho bát. Ve všech případech je lepší si k této základní ochraně pořídit i jiný antivirus. Je jich na trhu spoustu a je jen na vás jakou cestou se vydáte. Nedoporučuji stahovat z pirátských stránek, kde budete mít antivirus zadarmo. I tam se skrývají hrozby na každém kroku a měli byste paradoxně počítač zavirovaný antivirem. Téměř každý antivirus je v dnešní době kvalitní. Pokud si nejste vy sami jisti, který si vybrat, zkuste se podívat na různé testy na internetu a porovnání.
Nenavštěvujte neoficiální stránky a nestahujte!
Obecné pravidlo bezpečnosti na internetu spočívá v tom nenavštěvovat stránky, u kterých není jasný původ (např. darkweb, stránky s obsahem pro dospělé) a hlavně nestahujte hudbu ani programy z pirátských stránek. Raději zaplaťte těch pár korun, abyste měli to, co hledáte a budete při tom mít dobrý pocit.
Většina z nás se s virusem ani jednou v životě nesetkala, ale je lepší mít jistotu než poté bědovat nad ztracenými soubory.