Jak se může podnikatel spasit?

Když se firmě soukromého podnikatele nedaří, nevede se dobře ani jemu, ani jeho zaměstnancům. A je logické, že se strádání nedá trpět do nekonečna. Že je zkrátka nutné problémy jakéhokoliv druhu řešit. A to efektivně a dříve, než už je pozdě.

Řešení bývají různá. A mezi ta nejčastější patří půjčky. Protože peníze rozhodují v naší zemi o mnohém a i v případě soukromých podnikatelů hrají nejednou rozhodující úlohu, mají vliv na bytí nebo nebytí toho kterého podniku.
jedno euro

A proto si podnikatelé nejednou půjčují. Aby takto získané peníze vložili do toho, do čeho je právě záhodno investovat, a aby tím zachránili, co se zachránit dá.

Potíže ale často vyvstávají v okamžicích, kdy takový soukromník nemá právě ideální image. Pokud se tento může ‚pochlubit‘ leda tak notně skoupým daňovým přiznáním, pokud si vydělává zoufale málo, má dluhy, kam se jenom podívá, straší ho záznamy v registrech dlužníků a možná i exekuce, nelze doufat v to, že mu budou finanční instituce příznivě nakloněny a že se budou předhánět v touze mu půjčit.

Opak bude pravdou. Kamkoliv se takový podnikatel v nesnázích vrtne, všude budou jeho žádosti o půjčku odmítat. A tím dost možná jediným, kdo ho v takto ošemetné situaci nezklame, bude americká hypotéka bez registru. Půjčka jako dělaná na míru právě pro ty, kdo jsou v úzkých, kdo už nemají kam se vrtnout.
bílá peněženka s bankovkami

Tady dotyčnému podnikateli pomohou. Tedy samozřejmě pouze za předpokladu, že může za půjčené peníze poskytnout záruku v podobě zástavy nemovitosti a že má alespoň minimální příjmy postačující ke splácení. Což jsou ale podmínky, jimž lze hravě vyhovět. A je-li jim vyhověno, není už žádný problém se získáním padesáti až sedmdesáti procent odhadní ceny oné nemovitosti. S příznivými úroky, klidně i velice dlouhou dobou splácení, možností vrátit vše i předčasně. Peníze se tu získají rychle a lze je použít na cokoliv související s podnikáním. A co si takový soukromník může přát víc?