Tady nuda nehrozí

Když se rozhodnete navštívit jižní Čechy, je škoda jet jen na jednodenní výlet. Zarezervujte si hotel a poznávejte kraj. Tady je pořád co objevovat a co prohlížet.

Vydejte se krásného a známého zámku v Jindřichově Hradci. Ten vám zkrátka nesmí ujít. Patří k nejrozsáhlejším památkovým komplexům u nás. Zde vám nabídnou hned tři prohlídkové trasy a návštěvu vyhlídky z Černé věže. Nenechte se mýlit názvem. Černá věž je 32 m vysoká hladomorna a je jednou z nejstarších staveb areálu po roce 1220.
nádvoří Hluboké

Areál, který se během staletí rozrostl do velikosti plochy 3, 5 ha, stojí na místě staršího slovanského hradiště, které vzniklo na skalnatém ostrohu v 10. století.

Ale nejen zámek má co nabídnout. Muzeum Jindřichohradecka vám ukáže více než 100 000 sbírkových předmětů historické, dokumentární a umělecké hodnoty. K nejnavštěvovanějším patří Krýzovy jesličky. Jedná se největší lidový mechanický betlém, který je zapsán v Guinnessově knize rekordů. Punčochářský mistr Tomáš Krýza ho vytvářel více jak 60 let.

Síň Emy Destinnové prezentuje její umělecký odkaz a životní osudy. Za zvuků slavných árií navštívíte její hudební a lovecký salonek, nahlédnete i do ložnice.

 Prohlídka zámku Hluboká je opravdu hlubokým zážitkem. Nejhezčí zámek naší republiky je jako stvořený pro romantické povahy. Za současnou podobu vděčí rodu Schwarzenberků v 19. století. Můžete spatřit přepychové reprezentační sály s vyřezávaným obložením stěn, zámeckou kuchyni s dochovaným zařízením z přelomu 19. a 20. století, pokoje pro personál, toalety, koupelnu, stříbrnici, kde je vystavena sbírka schwarzenberského stříbra, nebo renesanční a barokní poháry na víno. Stříbrné a zlacené dekorativní nádoby a mnoho dalšího.
rybník v Čechách

ZOO Hluboká vám poskytne na 4,5 ha plochy pohled na asi 300 druhů zvířat v téměř 3 000 exemplářích.

V Českých Budějovicích vás jistě zaujme Jihočeské muzeum, kde ke stálým expozicím patří pravěk, středověk, příroda a je zde zmapován jihočeský region historicky, kulturně i v lidovém umění. Ale jsou zde pořádány i tématické výstavy, které doplňují zajímavé doprovodné programy.

Návštěvou Slavonic určitě nic nezkazíte. Především tu na vás dýchne poklidná atmosféra, která vás zláká pro turistické výlety do okolí. Hned za městem začíná Česká Kanada. Kilometr na jih se rozprostírá lesnatá pohraniční oblast Dolního Rakouska, nazývaná Lesní čtvrť – Waldviertel. Zde se můžete rekreovat jak pěší turistikou, tak cykloturistikou. Když se město v roce 1760 dostalo mimo hlavní dopravní trasu, měšťané litovali. Utichl dopravní ruch a stavební rozvoj města se zastavil. Dnes proto ale můžeme obdivovat původní renesanční centrum města.

Českou Kanadu objevujte v doprovodu průvodců. Překvapí vás novými zážitky. Průvodce s vámi projde po Graselových stezkách. Jsou to místní lidé, kteří mají tento kraj „v malíčku“.

V jižních Čechách vám ani vašim dětem nuda rozhodně nehrozí. Památky i příroda jsou zde naprosto úžasné.