Jupiter v opozici na severní lunární uzel

Dnešní konstelace, o které se budeme bavit, je zajímavá opozice Severního lunárního uzlu k Jupiteru. Jupiter máme ve znamení Kozoroha. Sama o sobě tato konstelace značí bohatého člověka uvězněného ve skromném prostředí. Člověk, znalý disciplíny, která je mu vlastní, někam směřuje. Jaký je osud jeho cesty?
Tuto otázku nám zodpoví postavení Severního lunárního uzlu, která je v tomto případě ve znamení Raka. Rak je vodní znamení, které se váže k citům a pocitům. Člověk má směřování do svého nitra. Takže životní osud onoho bohatého člověka žijící ve skromných podmínkách je dopracovat se ke svým citům a odemknout svůj citový svět, který je zatím od něj na míle daleko.
Planeta Jupiter
V Astrologii naštěstí není nic jednoznačné, není to ani v tomto případě. Svou roli sehrály opět aspekty. Planeta Jupiter je totiž v sextilu na Venuši, což dává celému případu harmonický průběh. Venuše je ve znamení Vodnáře, takže pomoc k odemknutí citového života sehraje vzdušná žena, anebo dopis, článek či nějaké netradiční zjevení.
Ke škodě všeho Venuše je v kvadratuře na planetu Mars, který trůní ve znamení Střelce. Odemknutí bude tedy nabourávat jistý muž, který svými ztřeštěnými nápady ohrozí hladké snažení mírumilovné Venuše.
Paradox v celé situaci je skutečnost, že planeta Jupiter je vládce znamení Střelce. Objeví se v tomto tématu tedy i záležitost Stínu a projekce. Projektované vlastnosti na vzdušnou ženu budou protichůdné s posláním, lépe řečeno osudem našeho člověka, který má směřovat k otevření svého nitra, místo toho však své nitro vidí v jiných lidech; s tím se však neztotožňuje, dokonce odmítá vidět danou situaci racionálně.
Severní lunární uzel
Další hezká ukázka, co se všechno z jednoduchého aspektu dá vyvodit, vezmeme-li v úvahu další okolnosti, které na daný aspekt přímo či nepřímo působí. Ale Astrologie toho umí daleko více. Díky možnostem, který poskytuje astrologický výklad, si člověk může vybrat, jakým způsobem si svoji životní cestu nakonfiguruje.