Mobilní aplikace a hubnutí


Jídelníček
Ať už se rozhodnete stravovat se přímo podle některé diety, nebo chcete jen ubrat nezdravá, těžká jídla a konzumovat více těch tělu prospěšných, ve vhodné aplikaci můžete najít skvělého parťáka. Na výběr máte dvě základní možnosti:
1.      Aplikace, které vám samy poradí, jaká jídla jíst – většinou tu najdete kompletní jídelníčky, jim poplatné nákupní seznamy, recepty a u každého jídla také výčet živin na porci. Odpadá vymýšlení vhodných pokrmů na další den.
2.      Některé aplikace naopak nechávají výběr na vás, ale nabízejí vám detailní databázi všech jídel. Po zadání množství a třeba i způsobu tepelné úpravy konkrétního jídla pak máte kompletní přehled o tom, kolik kalorií, tuků, cukrů a dalších látek jste zkonzumovali každý den.
bublinky u citronu
Pitný režim
Abyste měli možnost ohlídat si také k hubnutí nezbytný dostatečný příjem tekutin, může vám posloužit některá další aplikace. Můžete si zvolit „cílový objem“ pro každý den, případně využít možnost automatického výpočtu, který zohlední váhu, věk a pohlaví. Opět zadáváte konkrétní nápoj a množství. Některé z těchto aplikací vám mohou i zasílat pravidelná upozornění na to, že je čas se napít.
Váha
Během diety se doporučuje stoupat na váhu přibližně jednou týdně, jsou ale i lidé, kteří se váží hned několikrát denně. Ať už jste na tom jakkoliv, některá aplikace kontroly váhy se vám nejspíš hodit bude. Umějí spočítat ideální vaši váhu, sledují aktuální BMI a graficky přehledně zpracovávají vaše úspěchy.
úspěšné hubnutí

Cvičení
Podobně jako je tomu u jídelníčku, i tady máte možnost buď následovat určitý cvičební program s přesnými cviky, nebo zadávat a monitorovat vlastní sportovní aktivity.
Mnoho aplikací se ale i specializuje, například na populární běh. S mobilem v kapse tak můžete mít zaznamenanou celou trasu tréninku včetně zakreslení na mapě a přesně uvedené rychlosti v každém bodu trasy. Jiné aplikace zase dodají vašemu mobilu funkci krokoměru.
Motivace
Existují také aplikace, které si kladou za cíl vás k hubnutí motivovat a dodávat vám sílu držet se na zvolené cestě. Zpravidla pracují tak, že ve vybranou denní dobu vám připomenou váš cíl zasláním motivačního citátu nebo pozitivního hesla. Toto sdělení bývá doplněno tématickým obrázkem. Takže pokud si podobnou aplikaci stáhnete, váš mobil vám bude pravidelně připomínat, že v tom „jede“ s vámi a věří vám.