Vánoce klepou na dveře

Já osobně se na ně velmi těším. Miluju pečení cukroví a výzdobu domu, přípravu adventního kalendáře. Nedělám to jen kvůli dětem, i když s nimi dostaly tyto svátky zase trochu jiný rozměr a náboj. Dělám to kvůli sobě, partnerovi, kvůli té sváteční náladě, která trvá několik týdnů. Samotné svátky jsou pak rychle pryč. Zvláště, když člověk musí objet několikero příbuzných v rámci rozvedených rodin. Ale ta přípravná fáze, kdy se nakupují dárky a věci na výzdobu a přemýšlím, co budu letos péct, ta je prostě krásná. Všechno se tak trochu zpomalí, jsou dlouhé večery, kdy se dá dobře plánovat a připravovat a setkávat s přáteli. O Adventu pak navštívit nějaký ten vánoční trh, který je třeba ale trochu vybírat, protože třeba na Kuksu si pohodu určitě neužijete. Pohltí Vás dav lidí a táhne s sebou, bez šance něco koupit nebo ochutnat. My jezdíme do Drážďan, v týdnu, kdy tam nebývá moc lidí. Tam tu pravou atmosféru nasajete.
zdobené cukroví

Z rozhovorů se svými známými a přáteli ale vím, že to tak každý nemá. Možná patřím dokonce spíš k výjimkám. Spousta lidí „dělá“ Vánoce jen kvůli dětem, a když nejsou nebo odrostou, tak svátky spíš jen přežívá. Dárky nakupují z povinnosti a s výzdobou nebo pečením si hlavu nelámou.
veselé vánoce

Několik tipů, jak se vyhnout vánočnímu shonu a svátky si trochu užít, najdete na . Není to totiž o těch dárcích. Dobře, pro děti je asi třeba něco pořídit, ty se na nadílku pod stromečkem těší. Nemusí to být ale deset různých balíčků. Stačí dva nebo tři, aby si s nimi děti mohly vyhrát. A mezi dospělými se můžete dohodnout, že si dárky dávat nebudete nebo jen symbolické maličkosti, jako je lahev vína, domácí zavařenina a podobně. Je to lepší řešení, než kupovat blbosti z nouze nebo na poslední chvíli, které pak zůstanou ležet někde ve skříni, skončí v popelnici nebo se stanou putovními dárky.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup