Než se nastěhujete do nového


1. Při nákupu nemovitosti

nákup nemovitosti je vždycky velká radost, pro všechny zúčastněné. Jak pro prodejce, tak pro nakupujícího. Ale také se z nákupu nemovitosti může ukázat opravdu velký problém. Především pokud kupujete nemovitost, pak si před koupí pozvěte znalce z oboru, který vám najde skryté vady a popřípadě vám koupi doporučí, nebo nedoporučí. Skryté vady jsou bohužel častým problémem, často se schovávají za částečnou rekonstrukcí nemovitosti, aby nebyly na první pohled vidět. Odborník je ale většinou odhalí a může vám zachránit hodně peněz.

stěhováci

2. Před stěhováním

Než se nastěhujete, pozorně si obytné prostory prohlédněte a udělejte úpravy, které potřebujete ještě před nastěhováním nábytku. Všímejte si také přítomnosti škůdců v domácnosti, kterých se velice špatně zbavuje po nastěhování. Jedná se především o štěnice, které se běžně v některých domácnostech objevují. Pokud jejich přítomnost zjistíte, pak se obraťte na deratizátora. Cena štěnic se pohybuje okolo čtyř tisíc korun, avšak dokud není v bytě nábytek, je levnější a hlavně účinnější.

vysavač

3. Během stěhování

Pokud stěhujete sami, počítejte s tím že může stěhování nějakou chvíli trvat a nemusíte tak stihnout předat původní byt včas. Zajistěte si tedy nějaké pomocníky, kteří vám se stěhováním pomohou. Pokud necháte stěhování na firmu, opravdu si ji před stěhováním prověřte a nenechávejte to na poslední chvíli, nemusíte ji také sehnat. Věci opravdu dobře zabalte a krabice popište tak, abyste věděli co v které krabici najdete – ulehčí vám to vybalování věcí. Před stěhováním máte také možnost zbavit se přebytečných věcí ve vaší domácnosti, jednoduše je protřiďte a darujte, prodejte nebo vyhoďte, dle toho jak se vám to bude hodit. Jednoduše si tak vytřídíte potřebné věci od nepotřebných a nastěhujete se s čistým štítem.