Zajistěte si včas servis klimatizace

Letní měsíce jsou vždy ve znamení extrémních teplot. Nejlepší je se na ně zavčasu připravit a nenechat nic na poslední chvíli. Nejspolehlivěji váš byt ochladí klimatizace. Pokud máte doma již zakoupenou, je možné raději provést kontrolu funkčnosti dříve, než vás sluneční paprsky zaskočí. Při koupi nové by bylo vhodné dobře zvážit, co od daného produktu budete vyžadovat. Zdali pouze chlazení nebo i vytápění, případně ohřev vody. Také se to vše bude odvíjet od toho, jestli je to pouze na krátkodobé používání, ale samozřejmě rozhodnout se můžete i pro dlouhodobé. Jak se správně rozhodnout? V tomto případě by bylo lepší vše prokonzultovat s odborníky a nechat si poradit vhodnou klimatizaci.
čtyři ventilátory.jpg

Mobilní versus stabilní

To patří mezi základní stanovisko a první věc, kterou si určíte. Podle toho se bude odvíjet další volba.
Mobilní – nepotřebuje žádnou složitou instalaci ani vrtání do stěn. Především bude určena do menších místností, kde hlavně bude přívod elektřiny. Takže ji zastrčíte pouze do zásuvky a zajistíte také odvod přebytečného tepla ven – stačí oknem. Jsou sice cenově dostupné, ale hlučné, velké a kromě toho krásy také moc nepobraly, takže za chvíli začnou překážet a vadit. Nelze je využít k přitápění.
Stabilní – sice větší investice, ale zase podstatně vyšší výkon. Další plus je její umístění. Je na dva díly, přičemž hlučnější je venku, zde je právě kompresor. Vnitřní část je logicky umístěna uvnitř, kde se dá ovládat i dálkově. To je výhoda, že si ji můžeme nastavit na chytré chlazení, ale zároveň i opačně na vytápění. Obě jednotky jsou propojeny rozvody, v nichž proudí chladicí kapalina. Servis klimatizace Praha běžně zajišťuje údržbu, ale i provoz jak v bytových domech, tak na pracovištích nebo přímo v obchodních domech.
ventilátor na stropě.jpg

Důležité jsou i další parametry

Rozhodně by vás měl zajímat výkon dané klimatizace, její hlučnost, samozřejmě rozhodující bude i spotřeba, aby vás účet za elektřinu doslova nepoložil. Zajímavá je volba filtru, kdy existuje několik druhů.