Vlastní bydlení může mít skoro každý

Koupě rodinné vilky je pro většinu našinců nesplnitelným snem. Tato rodinná stavení jsou jednoduše příliš drahá, a tudíž pro valnou část Čechů nedostupná. Co se bytů týče, tam už je to lepší, i když ani zde se nejedná o žádný zázrak. I byty jsou dnes extrémně drahé, a to nejenom ve velkých aglomeracích, ale rovněž v menších obcích. Navíc na některých místech se jedná o nedostatkové zboží, takže i kdyby člověk moc chtěl, nemá vlastně v dané lokalitě šanci něco kloudného najít. A tento druh potíží se bude s největší pravděpodobností hraničící s jistotou ještě prohlubovat.

Projektant

Jistým řešením mohou být mobilní domky. Nejedná se o nic extra, avšak pokud chce člověk bydlet ve svém, a přitom neutrácet miliony, jde o poměrně dobré řešení. Celoroční mobilní dům Lavarohouse.cz už dávno není pouze alternativou pro chudé, ale i pro střední třídu.

Vhodné pro menší rodiny

Hned ze začátku je dobré si říci něco o rozměrech mobilních domů. Ty nejsou z pochopitelných důvodů kdovíjak zázračné, právě naopak. Jedná se o prostorově o relativně skromné obydlí, a to i co se velkých verzí týče. Důvod to má jednoduchý, a sice nutnost vlézt se na standardní českou silnici. Jedná se totiž o bydlení, které může cestovat křížem krážem po celé republice. To je jedna z jeho největších předností, nicméně také slabin. Nedostatek místa totiž nutně znamená, že v takovémto obydlí nemohou bydlet větší rodiny. Do mobilního domku se sice rodiny vlezou, ovšem jen ty nejmenší, a sice o třech členech. Určitě se však nejedná o bydlení pro samotáře.

Schodiště

Chata na léto

Ceny mobilních domků se dost různí. Některé modely se dají pořídit i za více než milion, jiné jsou k dispozici za zlomek této ceny. A právě takové se využívají k rekreaci, a sice jako chatky. Stačí mít jen vlastní pozemek v pěkné lokalitě. Není potřeba dokonce disponovat ani stavební parcelou. Tento druh obydlí totiž může stát víceméně kdekoliv.