Guarana a její účinky

Guarana a její účinky


Guarana je rostlina, která pochází z Brazílie. Vyskytuje se zejména v okolí Amazonky. Je typická pro své velké listy a shluky květů. Nejvíce se z nich ale využívají semena z plodů. Užívá se jako doplněk stravy pro zajímavé účinky, které má na naše tělo. Užívá se buď v tabletkách, nebo se konzumuje ve formě guarana čaje.

Podívejme se, jaké účinky bude na vás guarana mít.

Energie

Rozhodně největší předností guarany je, kolik vám dodá energie. Obsahuje více přírodního kofeinu než jakákoliv jiná rostlina. Proto s ní musíme zacházet opatrně, ale při správném dávkování nám s energií velmi pomůže. Stimulační látky, které obsahuje, se uvolňují postupně, takže nám dodává energii dlouhé hodiny. Je prokázané, že zvyšuje nejen fyzickou, ale také duševní výkonnost.

běh

Hubnutí

Kromě energie nám může guarana pomoci také s hubnutím. Podporuje totiž v našem těle termogenezi, což je proces, při kterém tělo mění zkonzumovanou potravu na jakési palivo a energii. Dokáže také částečně potlačit chutě k jídlu a podporuje zpomalené vstřebávání potravy, čímž zůstaneme déle sytí.

Antioxidanty

Antioxidanty jsou pro nás velmi důležité. Chrání totiž naše buňky před volnými radikály, které je napadají a z deformace, která vznikne mohou vzniknout různá onemocnění, například nádorová onemocnění. Konzumovat stravu na antioxidanty je důležité pro naše celkové zdraví, a guarana může být jednou cestou.

Zdravá pokožka

Guarana má dokonce vliv na naši zdravou pleť. Díky tomu, že má silný obsah antioxidantů, nedovolí, aby vaše pokožka byla vystavena oxidačnímu stresu, který by mohl snížit elastické vlastnosti pokožky, a také urychlit její stárnutí, třeba tvorbu vrásek.

pokožka

Zdravé srdce

Guarana má také díky látkám, které obsahuje, blahodárný vliv na naše srdce. Udržuje také v normě hladinu tuků v naší krvi, což je důležité kvůli zdraví srdce a průchodnosti cév.

Kontejnery v práci

Kontejnery v práci


Věděli jste o tom, že existuje také kvalitní IBC kontejner? IBC kontejner seženete opravdu z různých velikostech a samozřejmě také objemech. Já sama jsem byla překvapená, když mi můj bratr řekl, že také bude kupovat dva IBC kontejnery, koukala jsem na ni s otevřenou pusou, protože jsem vůbec netušila, co to vlastně je vůbec IBC kontejner. A možná i kdybych věděla, co je to IBC kontejner, tak bych netušila, na co tohle bratr bude potřebovat. Ze začátku jsem si myslela, že tyto IBC kontejnery jsou jenom na odpad a že se tam hází odpadky. Jenomže bratr řekl, že takhle to vůbec není. Můj bratr právě potřebuje někde skladovat nářadí a také věci, které si kupuje v železářství.

Víte přesně, co je to IBC kontejner?

Anebo že by tam také potom dával houpačku anebo dětské hračky na zahradu. Byla jsem překvapená. A docela už jsem začínala mít představu, co to je kontejner IBC. A můžete koupit na internetu? Ano! Přesně tak, jak mi ukázal bratr. Bratr si také IBC kontejnery pořídil online, protože řekl, že zná webovou stránku, která je velice praktická a také hodně chválená. S bratrem souhlasím hlavně v tom, že když navštěvuje a nakupuje na webu, který je vyhlášený a chválený, tak je to skvělé. Všichni víme, že v dnešní době je mnoho podvodníků a že mohu taky udělat podvodné webové stránky. A vy potom přijdete takhle o peníze a nebudete mít ani žádné zboží. V tomto případě IBC kontejner.

IBC kontejner skladuje i zboží.

Myslím si, že když budete opravdu pečliví a budete dávat pozor na všechno, tak se vám nemůže potom nic stát. Pokud vás zajímá, v jakých velikostech je IBC kontejner, tak vám řeknu, že si můžete koupit veliký nebo střední anebo malý IBC kontejner. Záleží na vás, v jakém objemu vy budete IBC kontejner potřebovat. Také je prima, že IBC kontejner je v různých barvách, například žlutá, modrá červená. Můžete si tedy vybrat barvu. IBC kontejner primárně slouží na převoz a úschovu zboží, které putuje dál na prodej.

Kdy nosit boty na vysokém podpatku?

Kdy nosit boty na vysokém podpatku?


My, ženy, se rády načančáme předtím, než někam jdeme. Líčení nám trvá vždycky minimálně hodinu, než vyjdeme z koupelny. A když se chystáme na nějakou akci nebo večírek, čas strávený u líčení s make-upem se vždy prodlouží. A kromě toho máme taky pocit, že nikdy nemáme, co na sebe, i když máme ve skříni snad tisíc outfitů. A podobně je to s botami na vysokém podpatku. Těch taky máme hrozně moc a nikdy se nemůžeme rozhodnout, které si vybrat. Boty na vysokém podpatku jsou něco, co si bereme někam většinou na lepší příležitosti (večírky a podobně).

b

Pozor, ne každá žena ale v botách na vysokém podpatku umí chodit, a tak se klidně také může stát, že si nedopatřením zlomíme nohu. Proto je dobré brát si boty podpatkem opravdu jenom tehdy, když je to nutné a chystáme se na nějakou oslavu. Abych se přiznala, já nejraději nosím takové boty, které jsou pro mě příjemné a pohodlné. Teď je zima, takže zimní zateplené boty, v létě zase třeba sandálky, nebo žabky. Boty s vysokým podpatkem u mě najdete párkrát do roka, jinak je nevynosím.

b

Mám je opravdu schované na ty „luxusnější příležitosti“, kdy potřebuji nějak vypadat a samozřejmě že boty na podpatky mému vzhledu dodají i eleganci a ženskost. Pokud v nich umíte chodit a nevadí vám na noze, je to pro vás opravdu velké plus. Já se popravdě v botách na podpatku necítím vůbec dobře, a po nějakém čase nošení mě z nich šíleně začne bolet noha. I to je důvod, proč je nosím tak málo. A popravdě si mnohem raději na sebe vezmu tenisky, nebo nějaké pohodlné boty než podpatky. Neříkám, že jsou špatné, ale každý den bych je rozhodně nosit nemohla. Na to nejsem stavěná. Takže pokud jste takový typ jako já, co v podpatcích neumí až tak dobře chodit, nepokoušejte to a pokud v nich nechcete chodit, nemusíte. Záleží to opravdu jen na vás. Tak si vyberte to nejlepší.

Jak na úspěšný boj s poruchou erekce

Jak na úspěšný boj s poruchou erekce


S postupujícím věkem přibývá i různých problémů. Na mysli máme neduhy našeho těla. Návštěvy lékaře jsou stále častější a řešíme vysoký krevní tlak, špatný cholesterol nebo křečové žíly. Z práce chodíme vyčerpaní, přes nahromaděný stres nás trápí problémy s usínáním, ženy se potýkají s problémy menopauzy a muži řeší poruchy erekce. Ale ženy jsou sdílné a navzájem si sdělují své problémy, radí si a nemají většinou problémy svěřit své trampoty svému ženskému lékaři. Porucha erekce je pro muže ovšem téma velmi ožehavé, takže ho často řeší pouze sám se sebou, návštěvy lékaře se v tomto směru obává a neví jakým způsobem si s problémem poradit.

cyklovýlet

Řešení přitom nemusí být nijak složité. Prvním krokem by mělo být jakési ozdravení životního stylu. Zařazení procházek, nebo jiného pobytu na čerstvém vzduchu, omezení tučných jídel a celkové ozdravění stravovacích návyků. Je dost pravděpodobné, že i partnerka bude mile překvapena, když jí takovou změnu navrhnete. Pokud jí ovšem pozvete na turistický pobyt v horách, na cyklovýlet, nebo na pravidelné procházky okolní přírodou bude určitě velice potěšená. Pokud se vám podaří toto ozdravění, jste připraveni podniknout další krok. Tím je nákup volně dostupných prostředků na podporu erekce. A proč jste musel napřed jíst ryby, omezit sladké a chodit venku?

viagra

Je to jednoduché. Protože ve zdravém těle tyto preparáty fungují mnohem lépe než v nezdravém a zatíženém negativními vlivy. Nyní už stačí objednat balení Kamagry. Ovšem je nutné přečíst si příbalový leták. Není totiž vhodná pro lidi, kteří trpí nízkým tlakem, mají problémy se srdcem, játry nebo ledvinami. Pokud nespadáte do žádné z těchto ohrožených kategorií, můžete zakoupit a těšit se na diskrétně doručenou první zásilku a těšit se na zkvalitnění vašeho sexuálního života. Ve zdravém životním stylu pokračujte ale i nadále, uvidíte, že se budete celkově cítit lépe.

Image je image

Už když se nějaká firma zakládá, je potřeba, aby tato měla kde sídlit. Bez nějaké té adresy, kde se tato má nacházet, se žádné podnikání ani rozjet nedá. A když už potom taková firma funguje, je pochopitelně také dobře, když má tato sídlo, kterým se může pyšnit. Ani ne tak pro ni samotnou, ale hlavně pro možné zákazníky, kteří se i podle vzhledu a adresy takového sídla mohou rozhodovat, zda nějakou tu nabídku využijí nebo ne.

Z toho důvodu by tedy měla mít každá firma co nejdokonalejší sídlo. Takové, které by jí dělalo jedině čest, kde by se prezentovala před veřejností tak, že by nikdo nepochyboval o její spolehlivosti a kvalitách toho, co nabízí.

budova v zahradách

Jenže kolik je v naší zemi podobně kvalitních objektů, jež by k takovému účelu posloužily? Moc ne. A určitě ne tolik, aby se jimi daly uspokojit potřeby a požadavky všech podniků, které u nás jsou.

Leckterá soukromá firma tedy vysněné sídlo ani nenajde. A pokud by se snad našlo, nebude na něj s velkou pravděpodobností mít, protože je taková nemovitost vzácná a tím pádem i drahá. Ale to neznamená, že by kdejaká firma nemohla podobně dokonalé sídlo využívat. Jenom jí toto nepatří a slouží pouze k tomu, aby jí dělalo čest.

Je totiž možné pořídit si i jenom takzvané virtuální sídlo. Tedy mít svou firemní adresu v dokonalém objektu někoho jiného, kdo s tím bude za úplatu souhlasit.

dům historický

A když někdo potřebuje dokonalé a přitom i levné sídlo firmy Praha mu takovou možnost nabízí. V našem hlavním městě se dá takové virtuální sídlo sehnat, a to i za pakatel. A když se podnikatel dohodne s jeho majitelem, může si sem nechat zasílat korespondenci, využívat tu kancelář s Wi-Fi a samozřejmě si zde svou firmu i zaregistrovat.

A to se to potom podniká, když je veřejnost přesvědčena o tom, že podnikatel působí na takto špičkovém místě! A kdo by pátral po tom, kde tento pracuje ve skutečnosti?

YouTube downloader je skvělý pomocník

YouTube patří k nejoblíbenějším sociálním kanálům dnešní doby. Mít možnost nahrávat tam vlastní videopříspěvky a prohlížet si mnohé cizí, je to, co bylo ještě před třiceti lety nepředstavitelné. Někteří z vás možná pamatují dobu, kdy se přes tzv. vexláky sháněly videorekordéry a přehrávače, a kdy neexistovalo nic jiného na přehrávání filmů, než obří videokazety VHS. Záznam na magnetický pásek dnes nahradila digitalizovaná média, která jsou mnohem pružnější a poskytují širší možnosti, a k tomu všemu vůbec nepotřebujete obrovská záznamová zařízení. Mnohdy vystačíte s kvalitním chytrým telefonem.

stahování z YouTube

Značnou výhodou je ovšem mít možnost videa z YouTube stáhnout. V samotném kanálu to přímo nelze, a tak k tomu potřebujete speciální nástroj. Tuto službu oceníte v mnoha případech, kdy je pro vás videozáznam velmi cenný, např. u některých dokumentárních filmů z filmových či televizních archivů.

stahování videa

Co vše lze stahovat – výhodou stahovačů videa ze sociálních sítí, např. video downloaderu, je hlavně služba bez omezení. Můžete si tedy stáhnout, co vás napadne, a to i bez snižování rychlosti stahování. Nezáleží ani na velikosti stahovaného souboru, ani na jeho audiovizuální kvalitě. Mohou to být hrané filmy a seriály, dokumentární filmy, instruktážní nahrávky a návody, cestovatelské záběry, ale i soukromá videa z různých akcí a oslav, anebo dokonce záběry určené pouze pro dospělé.

Musíte mít dostatečně velké úložiště – mnohá videa lze ukládat na datová úložiště různých externích subjektů, tuto možnost vám řada z nich poskytne zdarma a do určitého objemu, a chcete-li k dispozici větší kapacitu, musíte si připlatit. Další možností je pořídit externí pevný disk, je to výhodné v tom, že pokud k němu přístup zašifrujete, nikdo nemá šanci vaše data zneužít, a máte je tu jako v trezoru. A potřebujete-li mít data bezpečně zálohovaná, pořiďte si externí disky alespoň dva, a jeden z nich využijte jako duplicitní zálohu pro případ selhání prvního disku.

Nebojte se zubaře

Oslnivě zářivý bílý chrup je atraktivní. Lidé při komunikaci s druhou osobou si chtě nechtě zubů dotyčného všimnou. Někdy nás ústa druhé osoby mohou až fascinovat. Pohled na žluté a zkažené zuby, na některých místech chybějící, zrovna lákavý není. Ne každému byl do vínku nadělen zdravý chrup. Abychom předešli riziku chybějících zubů, ať již z důvodu paradontózy nebo nevratně poškozených zubů, měli bychom pravidelně preventivně navštěvovat zubaře. U neopečovávaného chrupu hrozí zánět dásní, citlivost zubů, záněty krčků, následná paradontóza, usazování plaku, který poškozuje zubní sklovinu.

dítě u zubaře

Najděte si zubní kliniku Praha, kde se vám budou věnovat. Zjistěte si o klinice nějaké recenze, aby o vás bylo dobře postaráno. Převážná většina zubních klinik má prvotřídní vybavení. Moderní technologie umožní bezbolestné ošetření. Pokud nedokážete strach ze zubaře eliminovat není na kvalitních klinikách problém ošetření v analgosedaci nebo v narkóze. Ani případné narkózy se nemusíte obávat.

zubní křeslo

Při aplikaci je vždy přítomen anesteziolog. Tyto služby ocení především rodiče dětí, které mají z návštěvy zubaře panickou hrůzu. Vyberte si kliniku, která vám nabídne možnost zubní hygieny, která je součástí pravidelné péče o chrup. Bude vám vysvětlen správný postup při čištění zubů i vhodný výběr zubních a mezizubních kartáčků. Zubní kliniky nabízí rozsáhlé úkony. Estetické úpravy, bělení zubů, aplikaci rovnátek nebo zubních implantátů. Před samotným úkonem by vám měl lékař vždy vysvětlit postup práce. Pokud nebudete souhlasit nebojte se vyjádřit. Na zubních klinikách se můžete cítit hned při vstupu příjemně. Ničím výjimečným nejsou klimatizované čekárny, kde se budete moci občerstvit nápoji. Zanedbatelná není ani spolupráce kliniky se zubní laboratoří. Na práci zubního technika, který vám bude vyrábět zubní můstek podstatně záleží.

Zchladnout nemoc správnou přepravou

Logistika léků

Logistika léčivých přípravků je sama o sobě náročný proces, který se řídí mnoha pravidly stanoveným Evropskou lékovou agenturou ať už přesnými teplotami, během kterých se léky musí přepravovat a skladovat, nebo zamezení kontaminace léků během přepravy (případně aby nedošlo k jejich poškození nebo ztrátě). Tato pravidla přepravy léků mají vliv na logistiku i přepravní řetězec. Stává se, že jsou přepravci z důvodu přísných podmínek zaměřeny pouze na přepravu léčivých prostředků. Zároveň tento přepravce léků musí splňovat pravidelné audity a dodržovat pravidla certifikace osvědčených distribučních postupů vhodných pro farmacii (GDP). Zvláštní postupu u přepravy a skladování mají opiáty. Přepravou opiátů se zabývá i TLCargo, která vlastní moderní technologie pro zajištění přesné teploty léčiv během přepravy. Kromě zajištění správného skladování léčiv během přepravy (přesná teplota) je nutné i dohledatelnost šarží některých druhů léčiv v případě, že musí dojít ke stažení konkrétní výrobní várky medikamentů. V ČR sleduje dostupnost léků Státní ústav pro pro kontrolu léčiv (SÚKL), který zajistí plynulé a nepřetržité zásobení lékáren dostupnými medikamenty. Přeprava léků je odlišná v jiných zemích, jiná úroveň je v České republice, jiná úroveň na Slovensku.

Přeprava léků

Dodržování přepravních podmínek léčiv

Zajištění správných podmínek pro přepravu léčiv je náročné. V případě, že se nedodrží správná teplota léků, klesá jejich účinnost a někdy se takto mohou i znehodnotit. V takovém případě je chybná přeprava léčiv, protože výrobci udávají účinnost jen v případech správně přepravovaných léků.

Lékařský stetoskop

Léky mají odlišné podmínky pro skladování

V případě léků, které vyžadují specifické podmínky uchovávání se rozlišuje, jestli léčivé přípravky potřebují při přepravě:

  • chlazení nebo jestli je lze přepravovat při běžné pokojové teplotě,
  • jestli léky vyžadují přesnou teplotu (čili přesné rozmezí podmínek od kolika do kolika stupňů je lze přepravovat),
  • jaký způsob chlazení daný lék vyžaduje – jestli aktivní chlazení dopravním prostředkem nebo pouze chladící box (např. s dostatečnou izolací)

Proč je dobré nezanedbávat čištění topení

Je faktem, že na rozdíl od lidí, kteří žijí v nižších zeměpisných šířkách, se my bez topného systému zkrátka neobejdeme. V zimě klesají teploty tak nízko, že bychom v nich rozhodně pohodlně žít nemohli. I to je koneckonců důvod, proč jsme jako druh tak rozšířili teprve po ovládnutí ohně.

Naprostá většina z nás již považuje topný systém v domě za naprostou samozřejmost. Ideálem je klasické ústřední topení, avšak rozhodně není jedinou možností. V některých malých rodinných domcích můžeme i dnes narazit na klasický krb, avšak ten rozhodně není ani zdaleka tak účinný.

klasické moderní topení

Ovšem vzhledem k tomu, že jej považujeme za samozřejmost, jej také často přehlížíme. I ono potřebuje určitou péči, aby nám vydrželo sloužit dlouho. Ačkoliv se totiž jedná o zařízení s velmi dlouhou životností, ani ono nevydrží věčně.

Jednou z nejvíce opomíjených věcí je pak čištění topení. Zde samozřejmě není řeč o utření prachu a jiných nečistot z povrchu. Ačkoliv totiž ani zde mnoho lidí nevynakládá nějaké zvláštní úsilí, většinou to nepředstavuje takový problém.

úzký typ radiátoru

Mnohem horší jsou usazeniny, které najdeme vevnitř. Většina topných systémů totiž využívá horkou páru, která rozpálí žebra radiátoru, který následně ono teplo vyzařuje do místnosti. Jistě, je to dobrý systém, avšak ani on není dokonalý.

Problém je v tom, že ona pára může snadno vytvořit vodní kámen. Ten sice příliš neomezuje funkci, ačkoliv ve větším množství snižuje účinnost, avšak časem může vést až k ucpání průchodů, a v tu chvíli je neštěstí na světě.

Naštěstí tomu lze snadno předejít tím, že necháme radiátory i zbytek topného systému pravidelně prohlédnout odborníkem. Tak se ujistíme, že je skutečně v dobrém stavu a připraven na další topnou sezónu.

Jistě, bude nás to stát nějaké peníze, avšak věřte, že onen pocit jistoty a bezpečí za to vše rozhodně stojí.

S čím musíte počítat u točitých schodů

Zužování schodnic – zužující se schodnice mohou potrápit zdravého jedince, natož starší osoby méně pohyblivé v seniorském věku. Problematické je to hlavně při chůzi v obuvi, kdy se chodidlo nedotýká celou plochou schodu, Točité schodiště je sice velmi elegantní a bývá ozdobou interiéru, ale vyžaduje větší opatrnost.

točité schody v místnosti

Běhání v ponožkách – schody jsou vždy potenciální nebezpečí pro pády a také se na schodech stává řada úrazů. U těch točitých to platí rovněž, a to zejména tehdy, máte-li naspěch a pohybujete se tu v ponožkách, které podkluzují. Buďte opatrní anebo si nechte na jednotlivé schodnice nalepit protiskluzové nášlapné koberečky. A komu připadají koberečky nevkusné a dává přednost krásnému, přirozenému vzhledu točitých schodišť, může ponožky či silonové punčochy vysvléknout a chodit po schodech naboso, tehdy jsou pro každého mnohem bezpečnější.

velké točité schodiště

Stěhování – jakékoli přenášení větších věcí po točitých schodech může vést k neskutečným potížím. Myslete na tuto skutečnost dopředu a pamatujte na to, že nemusíte tudy projít s větší skříní, s chladničkou nebo s pračkou. Je to zdánlivá hloupost, ale když se najednou ocitnete v situaci, kdy není jiné cesty, než jít tudy, budete mít rázem hlavu plnou starostí. Nemusí jít ani přímo o stěhování, stačí třeba vaše rozhodnutí přemístit v rámci domu pohovku na jiné místo, nebo větší komodu, starožitnou skříň, nebo třeba delší svinutý koberec. Máte-li nějaké pochybnosti, spojte se s firmou, která pro vás schodiště bude vyrábět, a konzultujte navzájem vaše požadavky.

Dětské hraní – malé děti to láká po schodech se klouzat a všelijak skotačit a točité schody jsou pro ně lákavou zábavnou atrakcí. Postarejte se včas o to, aby neutrpěly žádný vážný úraz a umožněte jim přístup na jiné sportovní náčiní na odreagování, např. trampolínu, zahradní bazén, jízdní kolu, in-line brusle, skejt atd.