Image je image

Už když se nějaká firma zakládá, je potřeba, aby tato měla kde sídlit. Bez nějaké té adresy, kde se tato má nacházet, se žádné podnikání ani rozjet nedá. A když už potom taková firma funguje, je pochopitelně také dobře, když má tato sídlo, kterým se může pyšnit. Ani ne tak pro ni samotnou, ale hlavně pro možné zákazníky, kteří se i podle vzhledu a adresy takového sídla mohou rozhodovat, zda nějakou tu nabídku využijí nebo ne.

Z toho důvodu by tedy měla mít každá firma co nejdokonalejší sídlo. Takové, které by jí dělalo jedině čest, kde by se prezentovala před veřejností tak, že by nikdo nepochyboval o její spolehlivosti a kvalitách toho, co nabízí.

budova v zahradách

Jenže kolik je v naší zemi podobně kvalitních objektů, jež by k takovému účelu posloužily? Moc ne. A určitě ne tolik, aby se jimi daly uspokojit potřeby a požadavky všech podniků, které u nás jsou.

Leckterá soukromá firma tedy vysněné sídlo ani nenajde. A pokud by se snad našlo, nebude na něj s velkou pravděpodobností mít, protože je taková nemovitost vzácná a tím pádem i drahá. Ale to neznamená, že by kdejaká firma nemohla podobně dokonalé sídlo využívat. Jenom jí toto nepatří a slouží pouze k tomu, aby jí dělalo čest.

Je totiž možné pořídit si i jenom takzvané virtuální sídlo. Tedy mít svou firemní adresu v dokonalém objektu někoho jiného, kdo s tím bude za úplatu souhlasit.

dům historický

A když někdo potřebuje dokonalé a přitom i levné sídlo firmy Praha mu takovou možnost nabízí. V našem hlavním městě se dá takové virtuální sídlo sehnat, a to i za pakatel. A když se podnikatel dohodne s jeho majitelem, může si sem nechat zasílat korespondenci, využívat tu kancelář s Wi-Fi a samozřejmě si zde svou firmu i zaregistrovat.

A to se to potom podniká, když je veřejnost přesvědčena o tom, že podnikatel působí na takto špičkovém místě! A kdo by pátral po tom, kde tento pracuje ve skutečnosti?

YouTube downloader je skvělý pomocník

YouTube patří k nejoblíbenějším sociálním kanálům dnešní doby. Mít možnost nahrávat tam vlastní videopříspěvky a prohlížet si mnohé cizí, je to, co bylo ještě před třiceti lety nepředstavitelné. Někteří z vás možná pamatují dobu, kdy se přes tzv. vexláky sháněly videorekordéry a přehrávače, a kdy neexistovalo nic jiného na přehrávání filmů, než obří videokazety VHS. Záznam na magnetický pásek dnes nahradila digitalizovaná média, která jsou mnohem pružnější a poskytují širší možnosti, a k tomu všemu vůbec nepotřebujete obrovská záznamová zařízení. Mnohdy vystačíte s kvalitním chytrým telefonem.

stahování z YouTube

Značnou výhodou je ovšem mít možnost videa z YouTube stáhnout. V samotném kanálu to přímo nelze, a tak k tomu potřebujete speciální nástroj. Tuto službu oceníte v mnoha případech, kdy je pro vás videozáznam velmi cenný, např. u některých dokumentárních filmů z filmových či televizních archivů.

stahování videa

Co vše lze stahovat – výhodou stahovačů videa ze sociálních sítí, např. video downloaderu, je hlavně služba bez omezení. Můžete si tedy stáhnout, co vás napadne, a to i bez snižování rychlosti stahování. Nezáleží ani na velikosti stahovaného souboru, ani na jeho audiovizuální kvalitě. Mohou to být hrané filmy a seriály, dokumentární filmy, instruktážní nahrávky a návody, cestovatelské záběry, ale i soukromá videa z různých akcí a oslav, anebo dokonce záběry určené pouze pro dospělé.

Musíte mít dostatečně velké úložiště – mnohá videa lze ukládat na datová úložiště různých externích subjektů, tuto možnost vám řada z nich poskytne zdarma a do určitého objemu, a chcete-li k dispozici větší kapacitu, musíte si připlatit. Další možností je pořídit externí pevný disk, je to výhodné v tom, že pokud k němu přístup zašifrujete, nikdo nemá šanci vaše data zneužít, a máte je tu jako v trezoru. A potřebujete-li mít data bezpečně zálohovaná, pořiďte si externí disky alespoň dva, a jeden z nich využijte jako duplicitní zálohu pro případ selhání prvního disku.

Nebojte se zubaře

Oslnivě zářivý bílý chrup je atraktivní. Lidé při komunikaci s druhou osobou si chtě nechtě zubů dotyčného všimnou. Někdy nás ústa druhé osoby mohou až fascinovat. Pohled na žluté a zkažené zuby, na některých místech chybějící, zrovna lákavý není. Ne každému byl do vínku nadělen zdravý chrup. Abychom předešli riziku chybějících zubů, ať již z důvodu paradontózy nebo nevratně poškozených zubů, měli bychom pravidelně preventivně navštěvovat zubaře. U neopečovávaného chrupu hrozí zánět dásní, citlivost zubů, záněty krčků, následná paradontóza, usazování plaku, který poškozuje zubní sklovinu.

dítě u zubaře

Najděte si zubní kliniku Praha, kde se vám budou věnovat. Zjistěte si o klinice nějaké recenze, aby o vás bylo dobře postaráno. Převážná většina zubních klinik má prvotřídní vybavení. Moderní technologie umožní bezbolestné ošetření. Pokud nedokážete strach ze zubaře eliminovat není na kvalitních klinikách problém ošetření v analgosedaci nebo v narkóze. Ani případné narkózy se nemusíte obávat.

zubní křeslo

Při aplikaci je vždy přítomen anesteziolog. Tyto služby ocení především rodiče dětí, které mají z návštěvy zubaře panickou hrůzu. Vyberte si kliniku, která vám nabídne možnost zubní hygieny, která je součástí pravidelné péče o chrup. Bude vám vysvětlen správný postup při čištění zubů i vhodný výběr zubních a mezizubních kartáčků. Zubní kliniky nabízí rozsáhlé úkony. Estetické úpravy, bělení zubů, aplikaci rovnátek nebo zubních implantátů. Před samotným úkonem by vám měl lékař vždy vysvětlit postup práce. Pokud nebudete souhlasit nebojte se vyjádřit. Na zubních klinikách se můžete cítit hned při vstupu příjemně. Ničím výjimečným nejsou klimatizované čekárny, kde se budete moci občerstvit nápoji. Zanedbatelná není ani spolupráce kliniky se zubní laboratoří. Na práci zubního technika, který vám bude vyrábět zubní můstek podstatně záleží.

Zchladnout nemoc správnou přepravou

Logistika léků

Logistika léčivých přípravků je sama o sobě náročný proces, který se řídí mnoha pravidly stanoveným Evropskou lékovou agenturou ať už přesnými teplotami, během kterých se léky musí přepravovat a skladovat, nebo zamezení kontaminace léků během přepravy (případně aby nedošlo k jejich poškození nebo ztrátě). Tato pravidla přepravy léků mají vliv na logistiku i přepravní řetězec. Stává se, že jsou přepravci z důvodu přísných podmínek zaměřeny pouze na přepravu léčivých prostředků. Zároveň tento přepravce léků musí splňovat pravidelné audity a dodržovat pravidla certifikace osvědčených distribučních postupů vhodných pro farmacii (GDP). Zvláštní postupu u přepravy a skladování mají opiáty. Přepravou opiátů se zabývá i TLCargo, která vlastní moderní technologie pro zajištění přesné teploty léčiv během přepravy. Kromě zajištění správného skladování léčiv během přepravy (přesná teplota) je nutné i dohledatelnost šarží některých druhů léčiv v případě, že musí dojít ke stažení konkrétní výrobní várky medikamentů. V ČR sleduje dostupnost léků Státní ústav pro pro kontrolu léčiv (SÚKL), který zajistí plynulé a nepřetržité zásobení lékáren dostupnými medikamenty. Přeprava léků je odlišná v jiných zemích, jiná úroveň je v České republice, jiná úroveň na Slovensku.

Přeprava léků

Dodržování přepravních podmínek léčiv

Zajištění správných podmínek pro přepravu léčiv je náročné. V případě, že se nedodrží správná teplota léků, klesá jejich účinnost a někdy se takto mohou i znehodnotit. V takovém případě je chybná přeprava léčiv, protože výrobci udávají účinnost jen v případech správně přepravovaných léků.

Lékařský stetoskop

Léky mají odlišné podmínky pro skladování

V případě léků, které vyžadují specifické podmínky uchovávání se rozlišuje, jestli léčivé přípravky potřebují při přepravě:

  • chlazení nebo jestli je lze přepravovat při běžné pokojové teplotě,
  • jestli léky vyžadují přesnou teplotu (čili přesné rozmezí podmínek od kolika do kolika stupňů je lze přepravovat),
  • jaký způsob chlazení daný lék vyžaduje – jestli aktivní chlazení dopravním prostředkem nebo pouze chladící box (např. s dostatečnou izolací)

Proč je dobré nezanedbávat čištění topení

Je faktem, že na rozdíl od lidí, kteří žijí v nižších zeměpisných šířkách, se my bez topného systému zkrátka neobejdeme. V zimě klesají teploty tak nízko, že bychom v nich rozhodně pohodlně žít nemohli. I to je koneckonců důvod, proč jsme jako druh tak rozšířili teprve po ovládnutí ohně.

Naprostá většina z nás již považuje topný systém v domě za naprostou samozřejmost. Ideálem je klasické ústřední topení, avšak rozhodně není jedinou možností. V některých malých rodinných domcích můžeme i dnes narazit na klasický krb, avšak ten rozhodně není ani zdaleka tak účinný.

klasické moderní topení

Ovšem vzhledem k tomu, že jej považujeme za samozřejmost, jej také často přehlížíme. I ono potřebuje určitou péči, aby nám vydrželo sloužit dlouho. Ačkoliv se totiž jedná o zařízení s velmi dlouhou životností, ani ono nevydrží věčně.

Jednou z nejvíce opomíjených věcí je pak čištění topení. Zde samozřejmě není řeč o utření prachu a jiných nečistot z povrchu. Ačkoliv totiž ani zde mnoho lidí nevynakládá nějaké zvláštní úsilí, většinou to nepředstavuje takový problém.

úzký typ radiátoru

Mnohem horší jsou usazeniny, které najdeme vevnitř. Většina topných systémů totiž využívá horkou páru, která rozpálí žebra radiátoru, který následně ono teplo vyzařuje do místnosti. Jistě, je to dobrý systém, avšak ani on není dokonalý.

Problém je v tom, že ona pára může snadno vytvořit vodní kámen. Ten sice příliš neomezuje funkci, ačkoliv ve větším množství snižuje účinnost, avšak časem může vést až k ucpání průchodů, a v tu chvíli je neštěstí na světě.

Naštěstí tomu lze snadno předejít tím, že necháme radiátory i zbytek topného systému pravidelně prohlédnout odborníkem. Tak se ujistíme, že je skutečně v dobrém stavu a připraven na další topnou sezónu.

Jistě, bude nás to stát nějaké peníze, avšak věřte, že onen pocit jistoty a bezpečí za to vše rozhodně stojí.

S čím musíte počítat u točitých schodů

Zužování schodnic – zužující se schodnice mohou potrápit zdravého jedince, natož starší osoby méně pohyblivé v seniorském věku. Problematické je to hlavně při chůzi v obuvi, kdy se chodidlo nedotýká celou plochou schodu, Točité schodiště je sice velmi elegantní a bývá ozdobou interiéru, ale vyžaduje větší opatrnost.

točité schody v místnosti

Běhání v ponožkách – schody jsou vždy potenciální nebezpečí pro pády a také se na schodech stává řada úrazů. U těch točitých to platí rovněž, a to zejména tehdy, máte-li naspěch a pohybujete se tu v ponožkách, které podkluzují. Buďte opatrní anebo si nechte na jednotlivé schodnice nalepit protiskluzové nášlapné koberečky. A komu připadají koberečky nevkusné a dává přednost krásnému, přirozenému vzhledu točitých schodišť, může ponožky či silonové punčochy vysvléknout a chodit po schodech naboso, tehdy jsou pro každého mnohem bezpečnější.

velké točité schodiště

Stěhování – jakékoli přenášení větších věcí po točitých schodech může vést k neskutečným potížím. Myslete na tuto skutečnost dopředu a pamatujte na to, že nemusíte tudy projít s větší skříní, s chladničkou nebo s pračkou. Je to zdánlivá hloupost, ale když se najednou ocitnete v situaci, kdy není jiné cesty, než jít tudy, budete mít rázem hlavu plnou starostí. Nemusí jít ani přímo o stěhování, stačí třeba vaše rozhodnutí přemístit v rámci domu pohovku na jiné místo, nebo větší komodu, starožitnou skříň, nebo třeba delší svinutý koberec. Máte-li nějaké pochybnosti, spojte se s firmou, která pro vás schodiště bude vyrábět, a konzultujte navzájem vaše požadavky.

Dětské hraní – malé děti to láká po schodech se klouzat a všelijak skotačit a točité schody jsou pro ně lákavou zábavnou atrakcí. Postarejte se včas o to, aby neutrpěly žádný vážný úraz a umožněte jim přístup na jiné sportovní náčiní na odreagování, např. trampolínu, zahradní bazén, jízdní kolu, in-line brusle, skejt atd.

V autoškole v Praze buďte poctiví i sami k sobě

Osobní přístup – na vašem úspěchu při získání řidičského oprávnění závisí řada faktorů a mezi nimi ten nejdůležitější – volba dobré autoškoly. Lidé za socialismu takovou výhodu neměli, instruktoři jim byli obvykle přidělováni v jejich obvodu nebo v rámci bonusu pro nejlepší studenty středních škol. Rozhodujte se podle referencí a hlavně osobního přístupu ke klientům, s nímž to půjde mnohem lépe a hlavně bez stresu.

auto na silnici

Testy si vyzkoušejte doma – dvacáté století se neslo převážně v papírové podobě, tehdy se také v autoškolách vyplňovaly testy na papírových formulářích. Dnes mají elektronickou podobu a vy si ji můžete vyzkoušet doma nesčetněkrát. Opakování testů v domácím prostředí je perfektní trénink, a čím více trénujete, tím lepší výsledky budete mít ve finále.

řidičák v kapse

Nepodvádějte – riskovat s taháky a jinými podvody se nevyplácí, raději věnujte více času domácímu studiu a buďte zodpovědní sami k sobě. Většinu nabytých znalostí také zúročíte v praxi, v autoškole se neučíte jen kvůli tomu, abyste uspěli v testech před zkušebními komisaři, ale hlavně abyste uspěli v ostrém provozu. Pamatujte na to, že tam už vedle vás nebude sedět instruktor, a že se budete muset rozhodovat v každé situaci sami. Čím více teorie pochopíte už v autoškole v Praze Autoškola Holešovice, tím snáze budete projíždět (nejen) pražskými ulicemi.

Teorie vs praxe – kdyby se odehrávalo řízení vozidla v pusté poušti, kde široko daleko není žádný jiný vůz, nevyžadovalo by to tolik přípravy a času na praktické jízdy. Ty probíhají po dobu dvou až tří měsíců, v ideálním případě v nepřetržitém sledu zhruba po třech až čtyřech dnech. Jízdy nevynechávejte a mezi nimi nedělejte větší pauzy, než tři až čtyři dny, budete pak lépe na každou předchozí jízdu navazovat. Před závěrečnou zkouškou poslední jízdu určitě nevynechejte a naplánujte si ji dva až tři dny před termínem zkoušky.

Než se nastěhujete do nového

1. Při nákupu nemovitosti

nákup nemovitosti je vždycky velká radost, pro všechny zúčastněné. Jak pro prodejce, tak pro nakupujícího. Ale také se z nákupu nemovitosti může ukázat opravdu velký problém. Především pokud kupujete nemovitost, pak si před koupí pozvěte znalce z oboru, který vám najde skryté vady a popřípadě vám koupi doporučí, nebo nedoporučí. Skryté vady jsou bohužel častým problémem, často se schovávají za částečnou rekonstrukcí nemovitosti, aby nebyly na první pohled vidět. Odborník je ale většinou odhalí a může vám zachránit hodně peněz.

stěhováci

2. Před stěhováním

Než se nastěhujete, pozorně si obytné prostory prohlédněte a udělejte úpravy, které potřebujete ještě před nastěhováním nábytku. Všímejte si také přítomnosti škůdců v domácnosti, kterých se velice špatně zbavuje po nastěhování. Jedná se především o štěnice, které se běžně v některých domácnostech objevují. Pokud jejich přítomnost zjistíte, pak se obraťte na deratizátora. Cena štěnic se pohybuje okolo čtyř tisíc korun, avšak dokud není v bytě nábytek, je levnější a hlavně účinnější.

vysavač

3. Během stěhování

Pokud stěhujete sami, počítejte s tím že může stěhování nějakou chvíli trvat a nemusíte tak stihnout předat původní byt včas. Zajistěte si tedy nějaké pomocníky, kteří vám se stěhováním pomohou. Pokud necháte stěhování na firmu, opravdu si ji před stěhováním prověřte a nenechávejte to na poslední chvíli, nemusíte ji také sehnat. Věci opravdu dobře zabalte a krabice popište tak, abyste věděli co v které krabici najdete – ulehčí vám to vybalování věcí. Před stěhováním máte také možnost zbavit se přebytečných věcí ve vaší domácnosti, jednoduše je protřiďte a darujte, prodejte nebo vyhoďte, dle toho jak se vám to bude hodit. Jednoduše si tak vytřídíte potřebné věci od nepotřebných a nastěhujete se s čistým štítem.

Počítače a my

U mne osobně mi třeba hlídají schůzky, návštěvy lékařů a jiné věci, které bych musel nosit v hlavě nebo psát do kalendáře. A proč nemít kalendář v počítači, kde mohu mít i seznamy s telefonními čísly, přímo z něj poslouchám hudbu a občas kouknu na nějaký ten film. Takže mám vše v jednom, propojené do mobilu, ergo pro mne prostě pomoc.

Domnívám se, že stejně to má většina obyvatel, kteří mají počítač a mobil. A proč ne, když ta možnost už tady je.

práce na PC

Lidé znající světa mají vše, co je pro ně důležité někde na cloudech. To je takové skladiště, ale není u vás v počítači. Je někde ve světě. A vaše data jsou tam. Tak mne a vás nějaká porucha PC či notebooku nemůže vůbec rozhodit. Víme, že se ke svým datům dostaneme odkudkoli i z jiných počítačů.

Horší je však situace pro lidi, kteří jedou postaru a mají stále svá data přímo na svém hard disku. A samozřejmě nezálohují. Možná ani netuší oč jde. A pak, když se s počítačem cokoli stane, vyjí, bědují a naříkají, protože jsou dokonale v průšvihu. Jasně, nemohou dopředu vědět, že například zkolabovala pouze RAM paměť a disk je naprosto v pořádku. To zjistí až lidé v servisu.

Jenže on může havarovat právě i ten hard disk. A tím je ovšem průšvih završen, protože záchrana dat z něj není jen tak nic záležitost. Právě naopak. A taky nebude stát jen pár šestek. Bude to dosti drahé.

základní deska PC

Servis PC Beroun už takových situací zažil nepočítaně. Jeho zaměstnanci zde řešili jistě i složitější věci, vždyť odhalování chyb a následná oprava je jejich denní chleba. A jsou to také právě oni, kteří sdělí majiteli krutou pravdu. Disk je poškozen. Nebohý majitel pak už jen čeká, jak to všechno dopadne a třese se jako ratlík, aby jeho důležitou práci lidé ze servisu zachránili. A oni se samozřejmě budou snažit ze všech sil zákazníkovi vyhovět tak, aby byl co nejvíce spokojen.

Spolehlivý elektrikář Praha

Spolehlivý elektrikář Praha

Byla večer velká bouřka a vypadla vám v celém domě elektřina? Nevěděli jste, jestli je to jen u vás nebo po celé ulici ve městě. Nakonec jste po bouřce elektřinu nahodili, ale půlka domu vám nefunguje tak jak by měla. Něco se stalo přímo u vás v rozvodech elektrické energie. Není to poprvé, co se vám to přihodilo? Rozhodně by to chtělo nechat udělat revizi celých rozvodů elektrické energie, aby v budoucnu k takovým věcem nedocházelo a nestěžovalo vám to život.

bouřka

Nevíte, co se přesně stalo a sami se do oprav rozhodně pouštět nechcete, protože nejste odborník. To je chvály hodné. Není radno si s elektřinou zahrávat, když nejste odborník. Mohl byste si sám ublížit a dokonce poškodit vlastní domácnost. Nechcete, aby došlo k dalším škodám. Neváhejte a zavolejte odborníky. Na našich stránkách najdete nonstop záchranou technickou službu . Disponujeme v Praze 5 a 6 Rádi vám pomůžeme s jakoukoliv prací týkající se elektřiny. Naše služby jsou rozsáhlé a zahrnují drobné opravy výměnu zásuvek, svítidel, jističů a revize hromosvodů. Provádíme veškeré opravy rozvodů systémové elektrické energie. Při poškození majetku vlivem vadné elektroinstalace vám rádi zdarma vyjádření pro vaši pojišťovnu. Nebojte se na nás obrátit v jakékoliv hodině. Během dne garantujeme, že do hodiny od zavolání budeme u vás a v nočních hodinách do devadesáti minut.

rozvody

Naši elektrikáři jsou školení profesionálové, kteří mají dlouholeté zkušenosti. Splňují veškeré požadavky a zkoušky v oboru elektro, ze kterého mají uznané certifikáty. Jejich práce je kvalitní a máte jistotu, že odvádí svou práci pořádně.

V kritické situaci neváhejte a obraťte se na nás. Nepouštějte se do oprav sami, když tomu nerozumíte. Napácháte víc škody než užitku. Nebojte se a volejte.