Zvířata pod vánočním stromečkem

Mnoho rodičů se rozhodlo udělat tu věc, že svému dítěti dali pod vánoční stromeček zvířátko. Něco takového bude jistě dárkem, který danému dítěti udělá velkou radost, ale je potřeba zamyslet se nad tím, jestli dítě bude mít z daného zvířete radost pouze v daný den, nebo z něj bude nadšené pořád a nebude pro něj problém se o dané zvířátko nejen starat, ale také o něj pečovat.

Zvířátko pod vánočním stromečkem může být dobrým nápadem, ale je opravdu potřeba dát pozor na to, aby to nedopadlo tak, jako v případě jiných rodin. Mnohdy to totiž dopadá tak, že mnoho zvířat skončí někde na ulici, kde tak akorát mrznou a čekají, jestli se najde nějaký člověk, který by se daného zvířátka ujal. Bohužel mnoho lidí se dnes zvířat na ulici bojí, takže je možné, že to dopadne tak, že na dané zvíře bude zavolána odchytová služba a dané zvířátko tak zbytečně skončí v útulku.

pes a dárek

Je ale možné, že pokud se bude jednat o nějaké malé zvířátko, jako je například štěně nebo kotě, člověk, který půjde okolo, se smiluje a daného zvířátka se ujme. Bohužel to není o tom, že by se něco takového dělo pouze dříve. Bohužel i dnes se s něčím takovým můžeme stále setkávat. Každý rok může člověk vidět na internetu články o tom, že se někde na ulici našel vyhozený vánoční dárek v podobě zvířátka.

malý křeček

Člověk by určitě měl takový dárek promyslet, pokud nechcete, aby to dopadlo tak, že se danému zvířeti bude hledat nový domov nebo skončí někde v útulku, bylo by lepší do takového dárku nejít. Bohužel jsou děti, které se mohou jevit tak, že se o dané zvíře postarají, ale ve výsledku to dopadne tak, že si budou více hrát s hračkami, které dostaly, než se zvířátkem, které bývá velmi hravé a jestli je něco, co opravdu potřebuje, pak je to láska. Zvažte proto něco takového, než uděláte to, že půjdete dané zvíře koupit. Je potřeba to promyslet, aby nedošlo k nejhoršímu.

Pořiďte si GPS

V poslední době stále více narůstá počet domácích mazlíčků. V době covidové se tento trend ještě více umocnil. Mnoho lidí pracovalo z domova, a tak se jim dobrým řešením zdálo pořízení čtyřnohého parťáka. Uvolnila se místa v útulcích, kde byla poptávka převážně po malých plemenech. I malý pes by měl zvládat alespoň základní poslušnost, aby soužití s ním bylo bezproblémové. O velkých psech ani nemluvě. Žádný člověk, který si pejska pořídil nemá zaručeno, že jeho čtyřnohý kamarád bude bezproblémový. Jistě si většina, zvlášť nezkušených pejskařů, představuje, že pes vám od první chvíle chodí u nohy a venčení je zcela bezproblémové.

výmarský ohař

Pokud si pořídíte malé roztomilé štěně, člověk má tendence omluvit mu mnoho nešvarů, které se v pozdějším věku psa mohou majiteli vymstít. Proto dbejme na výchovu již od útlého věku. Předejdete případným problémům v budoucnosti. Pokud si sami nevíte rady, navštivte psího trenéra nebo cvičiště pro psy, kde vám rádi s výchovou poradí. Může se stát, že si vyberete chronického útěkáře.

navigace

Není ničím výjimečným, že psa baví pronásledování zvěře. Pokud nemáte psa pod kontrolou, hrozí nebezpečí, že se vám může zaběhnout. Abyste těmto vypjatým situacím předešli, pořiďte si na pejska GPS. Budete mít přehled v kterých místech se zrovna pohybuje. Postačí vám telefon, který obsahuje SIM kartu, kterou si pořídíte u operátora, kde využíváte služby. Jsou i typy GPS, kde máte SIM kartu zabudovanou přímo v přístroji. Většina těchto zařízení disponují možností nastavení virtuálního plotu, který psovi vymezí místo pohybu. Pokud pes opustí tento vyhrazený prostor, dostanete na mobilní telefon varování. U loveckých psů můžete zvážit pořízení GPS, která obsahuje vysílač a přijímač. U těchto druhů GPS zařízení nejste vázáni na mobilní telefon. GPS s vysílačem dokáže pohyb psa lokalizovat nejpřesněji.

Cestujte na dovolenou do Chorvatska autobusem

Existuje stále ještě mnoho Čechů, kteří jsou proti dovolené v této zemi. Je docela možné, že si cestu často spojují s úporným horkem v autě, kolonami na cestách a pak přeplněnými plážemi, kde není trochu soukromí. Do této destinace jezdí poměrně dost českých rodin. A tak vám snad ani nepřijde, že jste na dovolené v zahraničí. České konzervy, basy cinkajícího chmelového moku a další naše pochutiny zkrátka vidíte na každém kroku. Ale dovolená se dá strávit podstatně lépe a dokonce levněji. Dokonce ji můžete nastartovat bez velkého stresu na silnicích a dálnicích, když budete cestovat autobusem. V klidu pak můžete vyhlížet z okna a soustředit se na okolní prostředí. Pak zajisté uvidíte i krásné destinace, které jako řidič v autě nepostřehnete.
chorvatsko plitvice.jpg
Cestovat autobusem má svoje výhody
Nemusíte se starat o vlastní dopravu a řešit třeba i nečekané problémy s autem, které by se mohly vyskytnout. Do toho samozřejmě spadá hledání čerpacích stanic a možná únava, což je vcelku pochopitelné, při takové dlouhé cestě.
řidič autobusu.jpg
Autobus vás doveze na místo, které jste si sami zvolili a zase vás tady nebo i někde jinde naloží při cestě zpět. Vše záleží na domluvě. Zde si přijdou na své milovníci turistiky nebo akční rodiny a páry, které zrovna nebaví trávit celé dny u moře.
Pohodlný autobus zajistí zkrátka i pohodlné cestování, včetně WiFi připojení, klimatizace, WC, dobíjecími zásuvkami, občerstvením, ale i sedadly, které se dají polohovat do čtyř směrů. Pokud cestujete s dětmi, bude lepší si vzít svoji sedačku, která se snadno uchytí bezpečnostními pásy a dítě se tak cítí i jistěji na cestách. Nechybí ani možnost sledovat cestou filmy, aby byla cesta co nejpříjemnější. Tím naše dovolená, Chorvatsko autobusem, teprve začíná.
chorvatsko split.jpg
– Nakonec buďme upřímní, autobus je přece jenom vyšší, než osobní automobil a tak z něj máte pěkný přehled o okolní krajině nebo městě. Třeba zrovna příště se rozhodnete strávit dovolenou v jiné části této země.
Že to zní lákavě? Také to lákavé je, tak co, nemáte chuť poznat Chorvatsko trochu jinak?