Dovolená na poslední chvíli

Zimní měsíce jsou jako stvořené pro využití nabídek cestovních kanceláří, které organizují dovolené do exotických krajin. Představa, jak v lednu ležíte na pláži a moře vám nohy omývá, je neodolatelná. Navíc benefity, které jsou u zimních last minut zájezdů poskytovány, jsou i finančně příznivé. Oproti letním měsícům. Kdy se na cesty vydává většina lidí. Snad nejvíce oblíbená je dovolená v Egyptě. Která zaručuje stálé počasí a veškerý komfort, který si lze přát. Zvolit si místo pobytu je možné přesně podle osobních potřeb a požadavků. Jiný resort si zvolí rodina s malými dětmi, která přivítá bazén se sladkou vodou v těsné blízkosti ubytovacích prostor, do hotelu přímo u moře vyrazí zamilovaný pár. A bungalovy jsou nejvhodnější pro skupiny přátel. Se kterými lze sdílet i venkovní prostory pro společná večerní posezení. Pod palmami. S místními specialitami na servírovacím stolku.

Dovolená u moře

Magic Beach je místem v klidné části Hurgady a vhodný je především pro rodiny s dětmi. Ve kterém panuje pohodová atmosféra. Jeho umístění skýtá panoramatický výhled na Rudé moře. Dětský bazén v jeho areálu je vítaným zpestřením pro malé děti, které ještě neumí plavat. Pozvolný vstup do moře a písčitá pláž je dalším bonusem pro klidnou dovolenou. Dospělým účastníkům je nabídnuto mnoho sportovních aktivit. Ať už to je šnorchlování či další vodní zaměření. Rovněž je zde k dispozici ke společné hře stolní tenis, petangue či kulečník. Pláže jsou vybaveny jak lehátky, tak slunečníky.

Cesta za sluncem

Což umožňuje delší pobyt přímo u moře. Stravování All Inclusive, nabízeno během celého dne formou bufetu, je v tomto resortu nejčastějším způsobem stravování. Pokud hledáte ideální místo pro pobyt skupiny přátel, vyrazte na Long Beach Resort. Který je zajímavý komplexem malých bungalovů, umístěných přímo na dlouhé písčité pláži. Pokoje pro návštěvníky tu jsou vybaveny nezbytnou klimatizací, televizí se satelitním příjmem i telefonem. V současné době je možné i připojení k Wi-Fi. Během celého dne je přímo na pláži otevřen bar. S bohatou nabídkou alkoholických i nealkoholických nápojů. 

Nejlepší evropské destinace pro seniory s rozpočtem

Evropa je nepopiratelně jednou z historicky a kulturně nekrásnějších částí světa. Od světové noblesy blyštivé Paříže, přes honosnost Londýna až po až po hřejivé pláže Středozemního moře.

Bohužel návštěva mnoha evropských měst vás může stát spousty peněz. A ne každý senior si takovou dovolenou může dovolit. Pokud se ovšem nebojíte zažít dobrodružství, vždy najdete taková, která jsou cenově dostupná a nabízejí takové možnosti, která se vyrovnají nejvíce navštěvovaným lokalitám. Právě takové lokality představíme níže. Skvělé věci k vidění za skvělou cenu, to je to, oč tu běží.
Procházka po pláži

Berlín

Tady můžeme začít náš eurotrip, v jednom z největších evropských měst, v Berlíně – Německo. To, že máte nižší rozpočet, neznamená, že si musíte nutně odnést ochuzenější zážitek, než kdybyste jeli do Paříže nebo Londýna. Zatímco tato dvě města, jsou velmi drahá, Berlínu se podařilo zachovat si své kouzlu i s nižšími požadavky na turisty. Podle kalkulačky životních nákladů na webu Numbeo si můžete prakticky spočítat, že životní náklady v tomto historickém německém městě se pohybují o 30 % níže, než je tomu v Londýně.

A co můžete dělat s uspořenými penězi za ubytování? Navštivte úžasná berlínská muzea! Město je plné světových muzeí a galerií, jako například Hamburger Bahnhof, muzeum současného umění, které se nachází v krásné bývalé vlakové stanici. Nemůžete samozřejmě opomenout návštěvu historických muzeí. DDR muzeum a Stasi Museum, které vám ukáže, jak vypadalo východní Německo a jeho špionážní aktivity.
Seniorský pár

Řecko

Další destinace, kterou bychom seniorům doporučili je taktéž v eurozóně, ale má výrazně teplejší klima, než střední Evropa. Zatímco v Itálii bude vaše peněženka plakat, v Řecku si užijete za stejné peníze mnohem více zábavy. Tato země je bohatá na historii, archeologické nálezy, kulturní bohatství i lahodné jídlo. Nejlepší na tom je, že skvělé jídlo a pití, které by vás vyšlo v Itálii třeba i na 30 dolarů, u seženete pod 10 USD.

A až budete mít plné zuby města, můžete vyrazit na jednu z mnoha nádherných pláží, a to jak na pevnině, tak na přilehlých ostrovech. Takovým je například ostrov Mykanos, který je slavný teplou vodou a krásnými písky.

Tady nuda nehrozí

Když se rozhodnete navštívit jižní Čechy, je škoda jet jen na jednodenní výlet. Zarezervujte si hotel a poznávejte kraj. Tady je pořád co objevovat a co prohlížet.

Vydejte se krásného a známého zámku v Jindřichově Hradci. Ten vám zkrátka nesmí ujít. Patří k nejrozsáhlejším památkovým komplexům u nás. Zde vám nabídnou hned tři prohlídkové trasy a návštěvu vyhlídky z Černé věže. Nenechte se mýlit názvem. Černá věž je 32 m vysoká hladomorna a je jednou z nejstarších staveb areálu po roce 1220.
nádvoří Hluboké

Areál, který se během staletí rozrostl do velikosti plochy 3, 5 ha, stojí na místě staršího slovanského hradiště, které vzniklo na skalnatém ostrohu v 10. století.

Ale nejen zámek má co nabídnout. Muzeum Jindřichohradecka vám ukáže více než 100 000 sbírkových předmětů historické, dokumentární a umělecké hodnoty. K nejnavštěvovanějším patří Krýzovy jesličky. Jedná se největší lidový mechanický betlém, který je zapsán v Guinnessově knize rekordů. Punčochářský mistr Tomáš Krýza ho vytvářel více jak 60 let.

Síň Emy Destinnové prezentuje její umělecký odkaz a životní osudy. Za zvuků slavných árií navštívíte její hudební a lovecký salonek, nahlédnete i do ložnice.

 Prohlídka zámku Hluboká je opravdu hlubokým zážitkem. Nejhezčí zámek naší republiky je jako stvořený pro romantické povahy. Za současnou podobu vděčí rodu Schwarzenberků v 19. století. Můžete spatřit přepychové reprezentační sály s vyřezávaným obložením stěn, zámeckou kuchyni s dochovaným zařízením z přelomu 19. a 20. století, pokoje pro personál, toalety, koupelnu, stříbrnici, kde je vystavena sbírka schwarzenberského stříbra, nebo renesanční a barokní poháry na víno. Stříbrné a zlacené dekorativní nádoby a mnoho dalšího.
rybník v Čechách

ZOO Hluboká vám poskytne na 4,5 ha plochy pohled na asi 300 druhů zvířat v téměř 3 000 exemplářích.

V Českých Budějovicích vás jistě zaujme Jihočeské muzeum, kde ke stálým expozicím patří pravěk, středověk, příroda a je zde zmapován jihočeský region historicky, kulturně i v lidovém umění. Ale jsou zde pořádány i tématické výstavy, které doplňují zajímavé doprovodné programy.

Návštěvou Slavonic určitě nic nezkazíte. Především tu na vás dýchne poklidná atmosféra, která vás zláká pro turistické výlety do okolí. Hned za městem začíná Česká Kanada. Kilometr na jih se rozprostírá lesnatá pohraniční oblast Dolního Rakouska, nazývaná Lesní čtvrť – Waldviertel. Zde se můžete rekreovat jak pěší turistikou, tak cykloturistikou. Když se město v roce 1760 dostalo mimo hlavní dopravní trasu, měšťané litovali. Utichl dopravní ruch a stavební rozvoj města se zastavil. Dnes proto ale můžeme obdivovat původní renesanční centrum města.

Českou Kanadu objevujte v doprovodu průvodců. Překvapí vás novými zážitky. Průvodce s vámi projde po Graselových stezkách. Jsou to místní lidé, kteří mají tento kraj „v malíčku“.

V jižních Čechách vám ani vašim dětem nuda rozhodně nehrozí. Památky i příroda jsou zde naprosto úžasné.