Hobby naší doby

Co Vás napadne, když se řekne slovo „sdílení“? Trochu se obávám, že málokoho napadne sdílení radostí a starostí nebo výměna informací mezi lidmi. Většině se před vnitřním okem objeví ikonka na jejich počítači nebo mobilu, na kterou běžně najíždějí myší, či prstem. Sdílíme dnes hlavně různé fotky a videa na sociálních sítích a kolikrát je to velmi prázdné sdílení bez ducha a informace.
sociální média
Mně samotné to leze strašně na nervy, ale přijde mi to jako boj s větrnými mlýny. Bohužel je mezi mými přáteli málo těch, kteří by dokázali vydržet jeden den bez telefonu, aniž by přes něj museli někam někomu posílat odkazy, fotky a informace o tom, kde se právě nacházejí, co právě jedí a kam se chystají. Raději trávím dovolenou jen se svojí rodinou nebo rodiči, kteří jsou naštěstí ještě „normální“ a můžeme si večer zahrát nějakou hru nebo popovídat v klidu u skleničky. Poslední dovolené nebo třeba Silvestry s kamarády byly hrozné. Večer, co večer s mobilem v ruce na gauči sledovali facebook, kdo jim již poslal like k dnešním fotkám, které tam umístili a odpovídali na komentáře známých. Mluvit se s nimi dalo na půl, pohled mi věnovali jednou za několik minut. O hraní her nemohla být řeč.
Někdy mi přijde, že dnešní mladé páry a rodiny podnikají výlety a dovolené jen proto, aby měli co sdílet a čím se pochlubit. A jejich duševní pohoda závisí na tom, kolik liků k fotkám dostanou a jak pozitivní komentáře se u nich objeví. Není to trochu smutné?
přítelkyně online
V takovéto chvíle se mi stýská po starých dobrých časech bez telefonů, kdy se jednoduše poslal pohled a další informace se sdělovaly až po návratu. Aspoň pak bylo o čem povídat.
Máte Vy čas na sledování všech těch videí, článků a fotek, které sdílejí Vaši přátelé a známí? Kde ho berete? Mně se ho na takovéhle věci rozhodně nedostává. A líto mi to není ani trochu.

Důvěřuj, ale prověřuj

Patříte k těm, kteří raději kontrolují telefon svého partnera? Čtete jeho zprávy a narušujete jeho soukromí ve jménu bezpečí vztahu, nebo když máte podezření? SAZKAmobil učinila průzkum, který se na tohle ptal přes tisíc lidí. Jaké byly výsledky?
Mobilní telefony a smartphony jsou plné osobních informací. Soukromých fotografií, lechtivých konverzací, soukromých zpráv a podobně. Právě z tohoto důvodu se jedná nejspíš o nejcitlivější technický vynález éry informačních technologií.
koukání do mobilu
Průzkum veřejného mínění
Více než dvě třetiny obyvatelstva České republiky svým partnerům věří a jejich soukromé zprávy nečte, ani o to nemá zájem. Necelých 30% z nás však raději pro všechny případy čas od času zkontroluje celé konverzace partnera s lidmi, kteří se jim zdají podezřelí.

Častěji nedůvěřují ženy
Z celkového průzkumu vyšlo najevo, že ženy kontrolují důvěru ve své partnery dvakrát častěji než obráceně. Ze všech lidí, kteří přiznali, že partnerovi občas projdou telefon, obrázky a zprávy v něm uložené, je téměř v šedesáti procentech ženského pohlaví. Ze všech dotazovaných žen je to jednačtyřicet procent, které svým partnerům mobily občas zkontroluje. Při této otázce přiznalo kontrolu nad partnerčiným mobilem jenom devatenáct procent mužů, Sexuologové ale odhadují, že toto číslo je s největší pravděpodobností trojnásobně až čtyřnásobně vyšší, ale muži mají menší tendence kontrolu partnerky přiznat, a to z důvodu, že přílišnou starostí o své partnerky ztratí na své mužnosti.

Co je důvodem větší nedůvěry žen ve své muže?
Nejspíš společenské konvence. Ve skutečnosti se podle poledních výzkumů z letošního roku ukázalo, že nevěře se poddávají muži z 20% a ženy z 18% případů, tedy téměř totožně. Obětí nevěry je ovšem pouze 30% mužů ze všech dotázaných a téměř 40% žen.
pár na schodech
Co v telefonu partnerů nacházejí?
V pětačtyřiceti procentech se všichni, kteří procházejí partnerův mobil, uklidní a zjistí, že se nic nekalého neděje. Zbytek takové štěstí neměl. Z těchto 55% se 45% z nich přesvědčilo, že partner lže, ten zbytek se přesvědčil o partnerově nevěře v podobě fotografií nebo témat konverzace či zpráv.

Jupiter v opozici na severní lunární uzel

Dnešní konstelace, o které se budeme bavit, je zajímavá opozice Severního lunárního uzlu k Jupiteru. Jupiter máme ve znamení Kozoroha. Sama o sobě tato konstelace značí bohatého člověka uvězněného ve skromném prostředí. Člověk, znalý disciplíny, která je mu vlastní, někam směřuje. Jaký je osud jeho cesty?
Tuto otázku nám zodpoví postavení Severního lunárního uzlu, která je v tomto případě ve znamení Raka. Rak je vodní znamení, které se váže k citům a pocitům. Člověk má směřování do svého nitra. Takže životní osud onoho bohatého člověka žijící ve skromných podmínkách je dopracovat se ke svým citům a odemknout svůj citový svět, který je zatím od něj na míle daleko.
Planeta Jupiter
V Astrologii naštěstí není nic jednoznačné, není to ani v tomto případě. Svou roli sehrály opět aspekty. Planeta Jupiter je totiž v sextilu na Venuši, což dává celému případu harmonický průběh. Venuše je ve znamení Vodnáře, takže pomoc k odemknutí citového života sehraje vzdušná žena, anebo dopis, článek či nějaké netradiční zjevení.
Ke škodě všeho Venuše je v kvadratuře na planetu Mars, který trůní ve znamení Střelce. Odemknutí bude tedy nabourávat jistý muž, který svými ztřeštěnými nápady ohrozí hladké snažení mírumilovné Venuše.
Paradox v celé situaci je skutečnost, že planeta Jupiter je vládce znamení Střelce. Objeví se v tomto tématu tedy i záležitost Stínu a projekce. Projektované vlastnosti na vzdušnou ženu budou protichůdné s posláním, lépe řečeno osudem našeho člověka, který má směřovat k otevření svého nitra, místo toho však své nitro vidí v jiných lidech; s tím se však neztotožňuje, dokonce odmítá vidět danou situaci racionálně.
Severní lunární uzel
Další hezká ukázka, co se všechno z jednoduchého aspektu dá vyvodit, vezmeme-li v úvahu další okolnosti, které na daný aspekt přímo či nepřímo působí. Ale Astrologie toho umí daleko více. Díky možnostem, který poskytuje astrologický výklad, si člověk může vybrat, jakým způsobem si svoji životní cestu nakonfiguruje.