V mobilních dřevostavbách se dá bydlet pohodlně i v zimě

Bydlet v mobilním domě? Pro někoho šílená představa stísněného prostoru, v plastové buňce na kolečkách, která se co nevidět rozpadne. Tak na takové úvahy zapomeňte a běžte nějaký vzorový objekt navštívit. Záhy zjistíte, že je realita od těchto představ docela odlišná, a že se tu dá pohodlně žít i v zimě, za nevlídného počasí.

relax na zahradě

Jak s vytápěním – všechny objekty, které jsou určeny, pro celoroční obývání, disponují izolačními materiály uvnitř stěn, pod podlahou a pod střešní krytinou. Okna mají klasická dvojitá skla. Svou konstrukcí se domy takřka shodují s dřevostavbami, které se staví např. v Kanadě, v oblastech v severnější zeměpisné šířce, kde bývá zima drsnější a delší.

Tomu také musí odpovídat způsob vytápění a ten lze realizovat různými cestami. Tou nejschůdnější je elektrokotel, ovšem s ohledy na cenu elektrické energie se nejedná o nejlevnější způsob, jak se v zimě ohřát. Mnohem výhodnější je vlastní krb či krbová kamna na dřevo, pelety, případně brikety, a vzhledem k cenám palivového dřeva se stále vyplatí investovat do stavby přístavku či kůlny, uskladnit dostatek dřeva v předstihu na celou zimu a pořídit štípač, případně řetězovou elektrickou či benzínovou pilu. Zpracování dřeva sice věnujete několik volných dnů, ovšem to se vám brzy vrátí. Topit dřevem také znamená mít doma jiný druh tepla – protkaného vůní dřeva, což i z psychologického hlediska je určitým druhem přirozeného antistresu.

plot v zimě

Stres – když už jsme nakousli téma stresu, tak bychom si měli uvědomit, že právě městský život je tímto jevem typický, zatímco na venkově, na vlastním pozemku, se od vás bude spíše vzdalovat. Poklidný život, raději v ústraní, s možností kdykoli do města vyjet autem, je jedním z důvodů, proč roste obliba bydlení ve vlastním, a mobilní dřevostavby top-mobilnidomy.cz jsou jednou z reálných možností, jak toho docílit.