Ekologické internetové drogerie

Snad už ke každému se doneslo, že chemické prostředky, které používáme téměř dennodenně nejsou úplně vhodné a prospěšné nám i přírodě. A nemusí se jednat jen o saponáty na nádobí, prostředky na mytí záchodů a koupelen, prací prášky a aviváže nebo třeba leštiče podlah. Jedná se i o sprchové gely, šampony a další pomůcky každodenní hygieny. Možná by to leckoho nenapadlo, ale škodlivé mohou být i svíčky vyrobené z nekvalitního materiálu a parfemované závadnými přípravky. Naštěstí se ale na trhu čím dál častěji objevují alternativy k výše zmíněným výrobkům. Bohužel kamenné drogerie tyto produkty zatím příliš nepodporují, nebo jen v malé míře. Plně je tedy nahrazují drogerie internetové, které se specializují přímo na zboží nezávadné a přírodní.

Dřevěné zubní pomůcky

Ať už si najdete kteroukoliv webovou stránku s ekologickými drogistickými přípravky, všude se dozvíte mnoho o jejich filosofii. Proč to dělají a proč si myslí, že je potřeba toto zboží nabízet a propagovat. Je samozřejmě na každém, aby toto zvážil, ale všichni se shodneme, že na tom něco je.

Najdete množství produktů každodenní hygieny, úklidové prostředky, přírodní kosmetiku a třeba i pomůcky pro intimní hygienu. V tomto odvětví najdete nejen klasické pomůcky (ekologické samozřejmě), ale i alternativy jako jsou menstruační kalíšky, menstruační kalhotky apod. Dámám to tak dává možnost si vybrat a objevit něco nového. Na webech nejsou zanedbány ani dětské a miminkovské potřeby, vykazující vysokou kvalitu a šetrnost. Nechybí tam ani široké spektrum přípravků pro péči o vlasy. Hlavně tuhé šampóny a v současné době velmi módní šampuky. Tuhé puky s jemnými mycími tenzidy pro krásu Vašich vlasů.
Ručně vyráběná mýdla

Co by ale byla stránka zač, kdyby nepodporovala také bezobalové nákupy, tzv. zero waste životní styl. Všechny drogerie tak nabízí široký výběr plátěných tašek, pytlíčků, lahví na pití (skleněných i z eko plastů bez BPA) a nádob všeho druhu. A aby se dalo co proto boji proti plastům obecně, hodně na těchto webech frčí bambusové kartáčky na zuby.