Ženšen pravý neboli Všehoj

Název tohoto fenomenálního přírodního léku pochází ze starověké Číny, ve volném překladu znamená spojení dvou slov „žen“, neboli „jen“, což znamená člověk, a „šen“, tedy kořen. Zajímavé je, že tvar kořene této byliny připomíná lidské tělo. To jistě není náhodné, jako např. u některých tvarů plodů přírodních zdrojů potravy. Povšimněte si např. vlašského ořechu a jeho podobenství lidskému mozku, nebo vzhledu fazolí, které připomínají ledviny. Ořechy jsou vynikajícím zdrojem živin pro mozek a fazole pochopitelně zejména pro ledviny.

ženšen bylina

Ženšen představuje něco, co by středověcí alchymisté považovali za „kámen mudrců“. Má skutečně zázračné účinky na organismus, a to bez vedlejších projevů, které provází většinu chemicky vyrobených léčiv. Jedinou kontraindikací jsou pouze bakteriální infekční onemocnění, a to ze samé podstaty jeho působení v organismu. Proti virům a plísním však zabírá spolehlivě.

Univerzální prostředek bez vedlejších účinků

Lidem je indikován zejména u chronických chorob, vyčerpání, stavech po úrazech a operacích, při rekonvalescenci. Dnes se osvědčil jako zdroj léčby proti působení stresu, dokáže totiž vybudit vaší vnitřní energii, abyste zvládli přenést se přes fyzické i psychické trauma. Je vynikajícím podpůrným prostředkem pro posílení paměti a působí jako uklidňující nebo naopak povzbuzující přípravek, podle toho, jak jej tělo potřebuje využít. Zajímavé je, že se po něm dobře usíná, ačkoli působí v těle jako stimulant.
ženšen na míse

Mnozí z vás možná ani netuší, že tento zázračný radix (kořen) léčí i dvanáctníkové a žaludeční vředy. Působí v organismu tak, že prohřívá a prokrvuje žaludeční sliznici, tím se tvoří potřebný ochranný hlen mucin, mizí bolest, vředová léze se začne hojit. Právě nedostatečné prokrvení sliznice bývá problémem u špatně se hojících vředů, i když je snížena kyselost žaludečních šťáv účinnými léčivy.



Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup